Niemcy wracają do Egiptu

AFP

Egipt wraca do łask niemieckich turystów. Część organizatorów już twierdzi, że będzie jednym z hitów tego lata. Niemcy latają bowiem i do kurortów, i nad Nil

Jak podaje portal Travel Talk, sprzedaż ofert wypoczynku w kurortach nad Morzem Czerwonym zaczyna nabierać rumieńców. Dzieje się tak głównie ze względu na atrakcyjne ceny.

DER Touristik otwarcie mówi o powrocie kierunku. – W 2017 roku znów więcej klientów spędzi urlop w Egipcie. Liczba rezerwacji jest większa niż w zeszłym roku – mówi prezes DER Touristik René Herzog, podsumowując dotychczasową sprzedaż oferty letniej.

Potwierdzają to dane z systemu rezerwacyjnego Traveltainment. W grudniu Hurghada znalazła się na trzecim miejscu w rankingu najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Niemców. W listopadzie wzrost liczby rezerwacji sięgnął (porównując rok do roku) 84 procent, w grudniu – 34 procent.

Kolejną dobrą wiadomością dla Egipcjan jest powrót zainteresowania wypoczynkiem na Półwyspie Synaj. Jeszcze do niedawna w Niemczech obowiązywało specjalne ostrzeżenie dla linii lotniczych operujących w tym regionie. Alert Notam (Note to Airmen) został jednak pod koniec stycznia zniesiony przez niemieckie Ministerstwo Transportu. FTI już w grudniu wrócił zaś z pełnym czarterem do Szarm el-Szejk.

Na spadku przyjazdów turystów zagranicznych do Egiptu najbardziej ucierpieli operatorzy rejsów po Nilu. Jak się okazuje, teraz także ta oferta kupowana jest w Niemczech coraz częściej. – Zauważamy, że zainteresowanie tą ofertą jest wyraźnie większe niż zeszłej zimy – mówi Volkher Kirchhoff, szef rezydentów w Phoenix Reisen w Luksorze. 20-procentowy wzrost liczby rezerwacji jest widoczny przede wszystkim przy długich rejsach, wiodących od Kairu do Assuanu. Na rok 2017 część terminów na te wycieczki jest już wyprzedanych. O wyraźnym wzroście liczby klientów zainteresowanych rejsem po Nilu mówi też FTI. Touroperator nie podaje jednak konkretnych liczb.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Prezes Polskiej Izby Hotelarstwa Marek Łuczyński

Część hoteli nie przetrwa koronakryzysu

Stworzenie europejskiej turystyki regionalnej mogłoby złagodzić skutki kryzysu w branży hotelarskiej, wywołanego przez pandemię ...

Polska Organizacja Turystyczna wypromuje wieś za unijne pieniądze

Polska Organizacja Turystyczna dostała ponad 905 tysięcy złotych z funduszy unijnych na promocję turystyki ...

Traveldata: Wakacyjne kierunki tanieją, ale jest wyjątek

Wyjazdy wakacyjne generalnie taniały w ostatnim tygodniu. Ale jest kierunek, który nie poddał się ...

PKP Cargo zawiezie turystów pociągiem retro. Za rok

PKP Cargo dostało od Urzędu Transportu Kolejowego zgodę na dostęp do torów na odcinku ...

TFG z nowym portalem dla turystów i przedsiębiorców

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny uruchomił nową stronę dla firm z branży turystycznej i ich klientów. ...

Brytyjczycy mniej lubią swoją linię lotniczą

W ocenie brytyjskich klientów British Airways ma coraz gorsze usługi. W rankingu na przewoźników ...