Do dalekich krajów częściej z rodziną

AFP

Wśród brytyjskich rodzin rośnie popularność wyjazdów do dalekich krajów – wynika z „Wakacyjnego raportu” Thomasa Cooka

Thomas Cook podsumował swoje rezerwacje i uzupełnił je badaniami konsumenckimi przeprowadzonymi wśród 2365 Brytyjczyków. Analiza pokazała, które kierunki najczęściej wybierają brytyjskie rodziny. Pewnym zaskoczeniem dla touroperatora było, że należą do nich dalekie kraje. Wakacje poza Europą są w tym roku o 16 procent popularniejsze niż rok wcześniej.

Największy wzrost, 39 procent rok do roku, objął Cancun w Meksyku. 45 procent wszystkich rezerwacji do tego kurortu to wyjazdy dla dorosłych z dziećmi. Popularnością cieszą się też Kuba (24 procent więcej) i Dominikana (17 procent na plus). Rodziny stanowią w tym wypadku 34 i 43 procent wszystkich podróżujących do tych krajów. Wśród dalekich kierunków najbardziej pożądane jest natomiast amerykańskie Orlando (wzrost o 10 procent rok do roku). To właśnie tam znajdują się parki rozrywki Disneya i wytwórni filmowej Universal. Wakacje w Stanach Zjednoczonych generalnie dobrze się sprzedają, popularność zyskują też Boston (same przeloty, wzrost o 116 procent) i Los Angeles (33 procent).

W wypadku kierunków europejskich najczęściej wybierana przez rodziny była Bułgaria. Liczba wyjazdów z przelotem do Burgas wzrosła o 74 procent rok do roku. Dobrze sprzedają się też wakacje w hiszpańskiej Almerii (więcej o 27 procent), w tym kraju nie słabnie popularność Majorki, Teneryfy, Minorki i Fuerteventury. W pierwszej dziesiątce znalazły się także grecka wyspa Zakintos i regiony Antalyi i Dalamanu w Turcji.

– Nasz „Wakacyjny raport” pokazuje, że rodziny, które w przeszłości podróżowały głównie do kurortów przy plaży, poszerzają pole poszukiwań – mówi dyrektor Thomas Cook w Wielkiej Brytanii Chris Mottershead. – Obserwujemy, że dzieci wybierają się z rodzicami do bardziej egzotycznych miejsc, jak Meksyk, Kuba czy Dominikana. Choć dawniej Cancun kojarzyło się z intensywnym życiem rozrywkowym, dziś stało się popularnym kurortem dla rodzin z dziećmi w każdym wieku, w którym można spędzić czas na opalaniu, nurkowaniu czy żeglowaniu – dodaje Mothershead.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sri Lanka znów pobiera pieniądze za wizy

Od 1 lutego turyści podróżujący do Sri Lanki znów muszą płacić za wizy. Polskie ...

Rumuński Blue Air połączy Kraków z Turynem

Od 16 grudnia loty między Krakowem a Turynem rozpocznie rumuńska linia lotnicza Blue Air ...

Wizz Air wraca na trasę do Kijowa

30 czerwca odbędzie się pierwszy raz lot Wizz Aira na przywróconej przez przewoźnika trasie ...

Linia lotnicza Nextjet ogłosiła bankructwo

Szwedzka agencja transportowa (Transportstyrelsen) odwołała licencję Nextjet w sierpniu ubiegłego roku ze względu na ...

Chorwacja przywraca kwarantannę dla krajów bałkańskich

Obowiązkową 14-dniową kwarantannę będą musieli przechodzić w Chorwacji goście z Bośni, Kosowa, Macedonii Północnej ...

Turyści w Egipcie wydają więcej

5,9 miliona turystów i 5,3 miliarda dolarów przychodów – tak w liczbach można podsumować ...