Rumunia zyskuje w oczach europejskich turystów

Pixabay

O 10,9 procent wzrosła rok do roku liczba turystów zagranicznych, którzy między styczniem a majem odwiedzili Rumunię – podaje tamtejszy urząd statystyczny

Według danych Narodowego Instytutu Statystycznego Rumunii w okresie od stycznia do maja 2017 roku wzrosła zarówno liczba turystów, jak i wykorzystanie obiektów noclegowych. W pierwszych pięciu miesiącach tego roku ruch turystyczny zwiększył się o 10,9 procent, do 3,85 miliona ludzi. Analiza wykorzystania miejsc noclegowych pokazuje, że w tym czasie 76,2 procent klientów obiektów noclegowych stanowili sami Rumuni, pozostałe 23,8 procent przypadało zaś na gości z zagranicy. 84,5 procent z nich stanowili obywatele krajów unijnych.

Rumuńskie przejścia graniczne przekroczyło w tym czasie o 24,1 procent więcej przyjezdnych niż w pierwszych pięciu miesiącach roku 2016. Łącznie służby graniczne zanotowały 4,29 miliona wjazdów. 90,3 procent z nich dotyczyło Europejczyków, a 56,5 procent – obywateli Unii Europejskiej. Najliczniej przyjeżdżali Bułgarzy (26,5 procent), Węgrzy (21,8 procent), Włosi (10,4 procent), Niemcy (8,4 procent), Francuzi (5,1 procent) i Brytyjczycy (4,9 procent).

W analizowanym okresie zanotowano 7,38 miliona pobytów połączonych z noclegiem (bez uwzględnienia liczby nocy), czyli o 5,4 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. Średnio goście korzystali z zakwaterowania przez 1,9 doby. Najczęściej na pobyt z noclegiem decydowali się Niemcy (103,28 tysiąca), Włosi (88,98 tysiąca), mieszkańcy Izraela (87,9 tysiąca), Francuzi (58 tysięcy) i Brytyjczycy (57,475 tysiąca).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Booking.com: Apartamenty z gwiazdkami, jak hotele? Dlaczego nie.

Dotąd nie powstał światowy system klasyfikacji apartamentów podobny do hotelowych gwiazdek, dlatego Booking.com stworzył ...

Marketing oddajemy gościom

Jeśli będziemy mieli złe opinie na Tripadvisorze, Bookingu, Expedii czy własnym profilu na Facebooku, ...

Nie ma żartów w powietrzu

Trzech pasażerów samolotu easyJet, lecącego z Lublany na londyńskie lotnisko Stansted, zostało wysadzonych w ...

Załoga Portów Lotniczych za strajkiem

93 procent uczestników referendum w PPL opowiedziało się za strajkiem. W głosowaniu wzięła udział ...

Wybierz punktualnego przewoźnika i oszczędź sobie kłopotów

Tego lata w Europie liczba zakłóconych lotów może przekroczyć 700 tysięcy, a problemy w ...

Betlej: Lato 2019 sprzedaje się opornie

Bardzo duża liczba rezerwacji na sezon zimowy może świadczyć, że pogłoski o rychłym końcu ...