Chińczyków i Rosjan ciągnie do Jerozolimy

AFP

O 23 procent zwiększyła się w ciągu roku liczba turystów odwiedzających Izrael. Szczególnie mocno wzrosły przyjazdy z Chin i Rosji

Do końca września tego roku do Izraela przyjechało 2,7 miliona turystów, czyli o 23 procent więcej rok do roku, informuje portal Tourism Review. W samym wrześniu było ich nieco ponad 300 tysięcy, włączając w to odwiedzających jednodniowych i pasażerów statków wycieczkowych.

Kraj notuje spadki i wzrosty w liczbie przyjazdów już od 2013 roku, kiedy to do Izraela wybrało się 2,96 miliona turystów. W 2014 roku było ich mniej, bo 2,92 miliona, co spowodowane zostało wojną w rejonie Gazy. W 2015 roku na wakacje do kraju przyjechało 2,79 miliona gości, w 2016 roku rynek zaczął odzyskiwać zainteresowanie podróżnych, których w sumie było 2,9 miliona. Dane te obejmują jedynie osoby, które korzystały w Izraelu z noclegów.

W ostatnim czasie ministerstwo turystyki zmieniło strategię marketingową kraju, rezygnując z pozycjonowania go tylko jako miejsca pielgrzymek na rzecz promowania jako miejsca na wakacje na plaży.

Izrael zyskuje w oczach klientów z nowych krajów. Przykładem mogą być Chińczycy, których w pierwszych siedmiu miesiącach tego roku przyjechało 64 tysiące, czyli o 66 procent więcej niż rok wcześniej. Szacuje się, że do końca roku będzie ich ponad 100 tysięcy. W uzyskaniu takiego wyniku pomogło uruchomienie bezpośrednich połączeń między oboma państwami. W tym roku do siatki lotów weszły rejsy z Tel Awiwu do Szanghaju.

W ostatnim czasie rośnie też liczba gości z Rosji. Od stycznia do września Izrael odwiedziło ponad 282 tysiące Rosjan, co oznaczało wzrost o 49 procent.

Nadal jednak najważniejszymi państwami, z których przyjeżdża najwięcej gości są dla Izraela Stany Zjednoczone, Rosja i Francja.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Brytyjski MSZ ostrzega przed Marokiem

Podwyższone zagrożenie terrorystyczne to powód, dla którego brytyjski MSZ zmienił treść komunikatu dotyczącego podróży ...

Czas na pakiet ratunkowy dla polskiej turystyki

Powołajmy okrągły stół, rozmawiajmy o pomocy dla branży turystycznej, która przeżywa największy kryzys w ...

Finnair poleci do Los Angeles

Finnair otworzy nową trasę do Los Angeles. Wprowadzi również dodatkowe połączenia do San Francisco ...

Betlej: Sezon letni z poślizgiem lub wcale

Możliwe, że nawet kiedy koronawirus ustąpi, nie ustąpią przeszkody w podróżowaniu po Europie. To ...

Sandomierz szykuje nowe atrakcje dla turystów

Zagospodarowanie terenu nad Wisłą i starorzecza Koprzywianki, wytyczenie szlaku kajakowego do Gór Pieprzowych i ...

Belgia – 100 muzeów za 50 euro

Belgia wprowadza kartę muzealną – za 50 euro rocznie możliwy będzie nielimitowany wstęp do ...