Reklama

Na Białoruś bez wiz, byleby przez Mińsk

Białoruś znosi obowiązek wizowy wobec obywateli 80 krajów, w tym wszystkich państw Unii Europejskiej, USA i Japonii. Prezydent Alaksandr Łukaszenka podpisał dekret w tej sprawie

Publikacja: 09.01.2017 18:27

Na Białoruś bez wiz, byleby przez Mińsk

Foto: Bloomberg

Warunkiem będzie przekroczenie granicy na lotnisku w Mińsku i pobyt w kraju nie dłuższy niż pięć dni.

Nowe przepisy dotyczą biznesmenów, turystów i osób prywatnych ze zwykłymi paszportami. Nie mają zastosowania wobec posiadaczy paszportów dyplomatycznych, służbowych i specjalnych.

Warunkiem skorzystania z trybu bezwizowego będzie także posiadanie ważnego paszportu lub innego dokumentu uprawniającego do wyjazdu za granicę, środków finansowych (równowartość 20 euro lub więcej na każdy dzień pobytu) oraz ważnego na terytorium Białorusi ubezpieczenia medycznego na sumę co najmniej 10 tys. euro.

Obywatele Wietnamu, Haiti, Gambii, Indii, Chin, Libanu, Namibii i Samoa będą również musieli mieć ważną wielokrotną wizę jednego z państw Unii Europejskiej lub strefy Schengen z potwierdzeniem wjazdu na jego terytorium oraz bilety lotnicze z datą wylotu z mińskiego lotniska w ciągu pięciu dni po przylocie.

Tryb bezwizowy nie dotyczy osób przylatujących do Mińska z Rosji, a także osób zamierzających odlecieć do Rosji z białoruskiej stolicy, ponieważ loty te są traktowane jako wewnętrzne i nie jest w ich przypadku prowadzona kontrola graniczna.

Reklama
Reklama

Dekret wejdzie w życie miesiąc po publikacji.

Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Zanim Wyjedziesz
Coraz więcej Polaków podróżuje do Czech. Właśnie awansowali na drugie miejsce
Zanim Wyjedziesz
Turyści sikali w ogrodach – Japonia odwołuje festiwal, który miał ją promować
Zanim Wyjedziesz
Mieszkańcy kolejnej wyspy mówią turystom basta i ograniczają ich ruch
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama