Polska ma ponownie ambasadę w Tanzanii

MSZ

Rozpoczęła działalność ambasada RP w Tanzanii. To jedna z placówek, których przywrócenie zapowiedział w ubiegłorocznym expose szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski

Formalną decyzję w sprawie przywrócenia ambasady w Tanzanii Waszczykowski wydał 22 grudnia zeszłego roku. Uruchomiona na nowo ambasada ma też odpowiadać za wsparcie polskich obywateli, instytucji i przedsiębiorstw w sąsiednich krajach regionu: Rwandzie, Burundi, Malawi oraz Związku Komorów.

Oficjalnie ambasada zaczęła działać od dzisiaj, bo dzisiaj listy wprowadzające złożył polski charge d’affaires Grzegorz Kacprzyński.

Po uroczystości przekazania listów odbyły się również konsultacje robocze na temat polsko-tanzańskiej współpracy dwustronnej z udziałem dyrektora departamentu Europy w MSZ Tanzanii Josepha Sokoine’a i zastępcy dyrektora departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu w polskim MSZ Krzysztofa Buzalskiego.

Według informacji MSZ, podczas rozmów omówiono perspektywy aktywizacji polskiej placówki w sferze gospodarki, inwestycji, kultury i nauki, a także możliwości wspólnych działań politycznych obu krajów.

Uruchomienie na nowo części placówek zamkniętych w latach 2008 – 2015 – w tym w Tanzanii – Waszczykowski zapowiedział podczas sejmowego expose w styczniu zeszłego roku. Do tej pory reaktywowano m.in. ambasady w Senegalu i Iraku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Agenci turystyczni szkolą (sobie) kadry

Zwiedzanie statku statku wycieczkowego, nauka o sprzedaży i wizyty u touroperatorów – są w ...

Dakar – strajk na nowo otwartym lotnisku

Strajk kontrolerów ruchu lotniczego sparaliżował dzisiaj nowe lotnisko w stolicy Senegalu, Dakarze. 24-godzinny protest ...

Airbnb zmienia zasady rozliczeń z właścicielami obiektów

Airbnb zwalnia gości z opłat na rzecz portalu, by skuteczniej konkurować z Bookingiem i ...

W biurach podróży tydzień albański

W minionym tygodniu w biurach podróży wyróżniła się Albania. Trafiła do pierwszej piątki najchętniej ...

Zima zaatakowała Europę od Hiszpanii po Niemcy

Zawieszono kursowanie promów łączących Andaluzję z Marokiem i hiszpańską eksklawą, Ceutą. Wichura na Majorce ...

Magdalena Żuk miała 27 lat

Dłuższe śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Żuk

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu przychyliła się do wniosku Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze o ...