Polska ma ponownie ambasadę w Tanzanii

MSZ

Rozpoczęła działalność ambasada RP w Tanzanii. To jedna z placówek, których przywrócenie zapowiedział w ubiegłorocznym expose szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski

Formalną decyzję w sprawie przywrócenia ambasady w Tanzanii Waszczykowski wydał 22 grudnia zeszłego roku. Uruchomiona na nowo ambasada ma też odpowiadać za wsparcie polskich obywateli, instytucji i przedsiębiorstw w sąsiednich krajach regionu: Rwandzie, Burundi, Malawi oraz Związku Komorów.

Oficjalnie ambasada zaczęła działać od dzisiaj, bo dzisiaj listy wprowadzające złożył polski charge d’affaires Grzegorz Kacprzyński.

Po uroczystości przekazania listów odbyły się również konsultacje robocze na temat polsko-tanzańskiej współpracy dwustronnej z udziałem dyrektora departamentu Europy w MSZ Tanzanii Josepha Sokoine’a i zastępcy dyrektora departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu w polskim MSZ Krzysztofa Buzalskiego.

Według informacji MSZ, podczas rozmów omówiono perspektywy aktywizacji polskiej placówki w sferze gospodarki, inwestycji, kultury i nauki, a także możliwości wspólnych działań politycznych obu krajów.

Uruchomienie na nowo części placówek zamkniętych w latach 2008 – 2015 – w tym w Tanzanii – Waszczykowski zapowiedział podczas sejmowego expose w styczniu zeszłego roku. Do tej pory reaktywowano m.in. ambasady w Senegalu i Iraku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kąpiel w burkini? Zdecyduje menedżer hotelu

Wspólna kąpiel w basenie z kobietami ubranymi w burkini stała się dla wielu gości ...

Wrocław – pięć nowych kierunków czarterowych na lato

W letniej siatce wrocławskiego lotniska znalazło się pięć nowych kierunków czarterowych – Olbia, Kalabria, ...

Samotne Brytyjki coraz śmielej ruszają w świat

O 14 procent wzrosła w 2017 roku liczba klientów podróżujących w pojedynkę z brytyjskim ...

Betlej: Europa dwóch prędkości koronawirusa

Pokazanie na mapach gęstości występowania koronawirusa pozwala zracjonalizować strach przed nieznanym. Dlatego Traveldata w ...

Rosjanie wyjeżdżają do Tunezji, ale nie na Dżerbę

Część rosyjskich touroperatorów powiększyła na ten rok liczbę miejsc w samolotach do Tunezji. Klienci ...

Australia wzmacnia kontrole na lotniskach

Australia wzmocniła środki bezpieczeństwa na lotniskach po sobotnim aresztowaniu w Sydney podejrzanych o przygotowywanie ...