Krzysztof Celuch odchodzi z Poland Convention Bureau

materiały prasowe

Po niespełna ośmiu latach kierowania Poland Convention Bureau Krzysztof Celuch rozstaje się z tą organizacją. Powód? Likwidacja stanowiska w Polskiej Organizacji Turystycznej

– O decyzji dowiedziałem się w miłej rozmowie z prezesem POT – mówi Krzysztof Celuch. – Formalnie jestem w pracy jeszcze do 14 lipca – dodaje. Zapowiada, że o swoich dalszych planach zawodowych poinformuje z końcem przyszłego miesiąca. Już teraz jednak, jako przewodniczący komitetu organizacyjnego, zajmuje się przygotowaniem ósmej edycji Global Event Congress, która ma się odbyć 10 lipca w Polsce. Pozostaje też wicerektorem Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji (Grupa Uczelni Vistula) i wykładowcą w studium Event Management SBE na Uniwersytecie Warszawskim. – Teraz mocniej będę mógł się skupić na karierze naukowej – zauważa.

– Myślę, że moim największym sukcesem w Poland Convention Bureau jest stworzenie tam silnego zespołu, który miał pasję do działania, i zbudowanie wizerunku Polski jako atrakcyjnego kierunku kongresowego – ocenia Celuch. Dodaje, że wśród największych zagrożeń dla dalszego rozwoju tego segmentu gospodarki jest brak systemowej współpracy przedsiębiorców i zrzeszających ich organizacji.

Krzysztof Celuch jest absolwentem turystyki i rekreacji na warszawskiej AWF oraz doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Z Poland Convention Bureau związany był prawie dziewięciu lat, w tym od ośmiu jako dyrektor. W tym roku znalazł się w gronie 40 liderów branży spotkań poniżej 40 roku życia wyłanianym w ramach konkursu „Meeting Architects: 40 Under 40″, organizowanego przez magazyn „Connect” i organizację Connect Association (czytaj: Polacy wyróżnieni przez Connect Association).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polscy touroperatorzy w lepszej kondycji, lecz na gorszej pozycji

Bankructwo Thomasa Cooka może odbić się negatywnie na postrzeganiu wiarygodności polskich touroperatorów. Niesłusznie, bo ...

Thomas Cook rozwija sieć hoteli w Hiszpanii

40 milionów euro zainwestuje Thomas Cook w hotele w Hiszpanii – poinformował prezes firmy ...

Stłuczka na wakacjach. Co zrobić?

Polacy coraz chętniej wybierają się na urlop własnym samochodem. Przed wyruszeniem w trasę po ...

Palmy w Mediolanie – hit czy kit?

W Mediolanie wybuchł spór o ogród z palmami i bananowcami, który urządzono na placu ...

Awantura o bagaż w Ryanairze

Hiszpański sąd stwierdził, że polityka bagażowa Ryanaira jest niezgodna z prawem. I zakazał pobierania ...

Samorządy chcą opłaty turystycznej

150 mln zł rocznie – na takie wpływy z nowej daniny liczą samorządowcy. I ...