Krzysztof Celuch odchodzi z Poland Convention Bureau

materiały prasowe

Po niespełna ośmiu latach kierowania Poland Convention Bureau Krzysztof Celuch rozstaje się z tą organizacją. Powód? Likwidacja stanowiska w Polskiej Organizacji Turystycznej

– O decyzji dowiedziałem się w miłej rozmowie z prezesem POT – mówi Krzysztof Celuch. – Formalnie jestem w pracy jeszcze do 14 lipca – dodaje. Zapowiada, że o swoich dalszych planach zawodowych poinformuje z końcem przyszłego miesiąca. Już teraz jednak, jako przewodniczący komitetu organizacyjnego, zajmuje się przygotowaniem ósmej edycji Global Event Congress, która ma się odbyć 10 lipca w Polsce. Pozostaje też wicerektorem Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji (Grupa Uczelni Vistula) i wykładowcą w studium Event Management SBE na Uniwersytecie Warszawskim. – Teraz mocniej będę mógł się skupić na karierze naukowej – zauważa.

– Myślę, że moim największym sukcesem w Poland Convention Bureau jest stworzenie tam silnego zespołu, który miał pasję do działania, i zbudowanie wizerunku Polski jako atrakcyjnego kierunku kongresowego – ocenia Celuch. Dodaje, że wśród największych zagrożeń dla dalszego rozwoju tego segmentu gospodarki jest brak systemowej współpracy przedsiębiorców i zrzeszających ich organizacji.

Krzysztof Celuch jest absolwentem turystyki i rekreacji na warszawskiej AWF oraz doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Z Poland Convention Bureau związany był prawie dziewięciu lat, w tym od ośmiu jako dyrektor. W tym roku znalazł się w gronie 40 liderów branży spotkań poniżej 40 roku życia wyłanianym w ramach konkursu „Meeting Architects: 40 Under 40″, organizowanego przez magazyn „Connect” i organizację Connect Association (czytaj: Polacy wyróżnieni przez Connect Association).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Coral Travel: Ten rok zaliczymy do najlepszych

O tym, czy miniony sezon był udany dla biura podróży, które kierunki miały najwięcej ...

Sindbad przejmuje klientów Becker Reisen

Sindbad, największy przewoźnik autokarowy w Polsce, pozyskał kolejnego partnera – do grona jego podwykonawców ...

Agenci kontra Rainbow – poróżnił ich bon Lidla

Agenci turystyczni skupieni w OSAT wzywają biuro podróży Rainbow do wytłumaczenia się z tolerowania ...

Miliony dla szefów firm turystycznych

4,45 miliona dolarów zarobił w zeszłym roku prezes grupy hotelowej InterContinental w Europie Richard ...

UIA połączy Kraków z Kijowem

Ukraine International Airlines, największy ukraiński przewoźnik lotniczy, uruchomi bezpośrednie połączenie pomiędzy Krakowem a Kijowem ...

Wizz Air nie lata do Włoch i Izraela

Z powodu objęcia całych Włoch kwarantanną Wizz Air zawiesił dziś wszystkie loty do tego ...