Krzysztof Celuch odchodzi z Poland Convention Bureau

materiały prasowe

Po niespełna ośmiu latach kierowania Poland Convention Bureau Krzysztof Celuch rozstaje się z tą organizacją. Powód? Likwidacja stanowiska w Polskiej Organizacji Turystycznej

– O decyzji dowiedziałem się w miłej rozmowie z prezesem POT – mówi Krzysztof Celuch. – Formalnie jestem w pracy jeszcze do 14 lipca – dodaje. Zapowiada, że o swoich dalszych planach zawodowych poinformuje z końcem przyszłego miesiąca. Już teraz jednak, jako przewodniczący komitetu organizacyjnego, zajmuje się przygotowaniem ósmej edycji Global Event Congress, która ma się odbyć 10 lipca w Polsce. Pozostaje też wicerektorem Szkoły Głównej Turystyki i Rekreacji (Grupa Uczelni Vistula) i wykładowcą w studium Event Management SBE na Uniwersytecie Warszawskim. – Teraz mocniej będę mógł się skupić na karierze naukowej – zauważa.

– Myślę, że moim największym sukcesem w Poland Convention Bureau jest stworzenie tam silnego zespołu, który miał pasję do działania, i zbudowanie wizerunku Polski jako atrakcyjnego kierunku kongresowego – ocenia Celuch. Dodaje, że wśród największych zagrożeń dla dalszego rozwoju tego segmentu gospodarki jest brak systemowej współpracy przedsiębiorców i zrzeszających ich organizacji.

Krzysztof Celuch jest absolwentem turystyki i rekreacji na warszawskiej AWF oraz doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Z Poland Convention Bureau związany był prawie dziewięciu lat, w tym od ośmiu jako dyrektor. W tym roku znalazł się w gronie 40 liderów branży spotkań poniżej 40 roku życia wyłanianym w ramach konkursu „Meeting Architects: 40 Under 40″, organizowanego przez magazyn „Connect” i organizację Connect Association (czytaj: Polacy wyróżnieni przez Connect Association).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Targi ITB: Polskę czeka przeprowadzka

Na targach ITB, które rozpoczęły się wczoraj w Berlinie, w strefie polskiej wystawia się ...

Orbis skupia się na nieruchomościach

Orbis postanowił podzielić swoją działalność na dwie części: prowadzenie hoteli na podstawie umów franczyzy ...

Travelplanet.pl: Egzotyka popularna, bo tania

O 30 procent więcej klientów niż rok temu zarezerwowało egzotyczne wyjazdy na najbliższy sezon ...

Emirates otwiera czwarte połączenie do Sydney

Od 25 marca 2018 roku linie Emirates wprowadzą czwarte codzienne połączenie z Dubaju do ...

Wizz Air: Zakazać klasy biznes na krótkich trasach

Prezes Wizz Aira wzywa do zakazania lotów w klasie biznes w rejsach krótszych niż ...

Gowin: Turystyka jest ważna dla gospodarki. Będzie specjalna pomoc

Rząd zamierza utrzymać ograniczenia w funkcjonowaniu niektórych usług. Dlatego przygotujemy pomoc dla turystyki i ...