Pięć państw europejskich ma szlaban na Izrael

Fot. AFP

Izrael rozszerzył listę krajów, z których nie chce w najbliższym czasie turystów. Na listę wpisał: Francję, Niemcy, Hiszpanię, Austrię i Szwajcarię.

Jak czytamy w komunikacie Izraelskiej Organizacji Turystycznej (IGTO) rozporządzenie takie wydało Ministerstwo Zdrowia, a powodem było „rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa i wzrostu liczby zachorowań na świecie”.

CZYTAJ TEŻ: Izrael wstrzymuje wycieczki do Auschwitz. Boi się wirusa

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni turyści odwiedzili jedno z powyższych państw lub są jego obywatelami i obecnie przebywają w Izraelu lub przyjechali do kraju do piątku 6 marca o godz. 8 rano (data wprowadzenia zarządzenia), mogą kontynuować wizytę zgodnie z planem.

Cudzoziemcy, którzy przybyli z innego kraju i mieli tylko lot przesiadkowy w jednym z tych miejsc docelowych, objętych zakazem wjazdu, będą mogli wjechać do Izraela – czytamy w komunikacie.

„Warto podkreślić, że mimo wybuchu koronawirusa, jak na razie nie odnotowano znaczącego zmniejszenia liczby turystów przybywających do Izraela, lecz kolejny wzrost”. Według danych Głównego Biura Statystycznego w lutym 2020 r. zarejestrowano przyjazd ok. 344 tysięcy turystów, o 0,5 procent więcej niż w lutym zeszłego roku roku i aż 14,7 procent więcej niż w lutym 2018 r.

Komunikat IGTO podaje również, że Autonomia Palestyńska poinformowała, że podjęto decyzję o nieprzyjmowaniu grup turystycznych we wszystkich hotelach w Palestynie do 20 marca. Ta decyzja dotyczy turystów ze wszystkich krajów. Kościół Narodzenia Pańskiego i inne kościoły oraz hotele zostały zamknięte. Wjazd do Jerycha i Betlejem obcokrajowcom jest zakazany. Dlatego administracja Rachel Crossing po stronie Izraela zwróciła się do turystów z prośbą, aby nie próbowali przekraczać granic Autonomii Palestyńskiej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ministerstwo Rozwoju: Wkrótce nowe formy pomocy dla turystyki

Resort rozwoju pracuje nad kolejnymi instrumentami wsparcia dla branży turystycznej – mówił sekretarz stanu ...

Mazowsze musi umieć się sprzedać

O tym, jak skuteczniej komercjalizować sieciowe produkty turystyczne, rozmawiali podczas seminarium członkowie Mazowieckiej Regionalnej ...

Alarm na Bali na najwyższym poziomie

Na indonezyjskiej wyspie Bali obowiązuje najwyższy, czwarty, stopnień zagrożenia ze względu na wulkan Agung. ...

Brylantowa stolica Rosji -odwiedź położony nad Dnieprem Smoleńsk!

Jeśli od dawna planowaliście podróż na wschód, to czas najwyższy odwiedzić naszych sąsiadów zza ...

O’Leary zaskarży pomoc rządów dla konkurentów

„Kokainista na głodzie” i „pijany wujek psujący atmosferę na weselu” – to epitety, jakimi ...

Enter Air: Nowa umowa na 27 milionów euro

Enter Air i francuski touroperator Airconsulting zawarli umowę czarterową na sezon lato – zima ...