Pięć państw europejskich ma szlaban na Izrael

Fot. AFP

Izrael rozszerzył listę krajów, z których nie chce w najbliższym czasie turystów. Na listę wpisał: Francję, Niemcy, Hiszpanię, Austrię i Szwajcarię.

Jak czytamy w komunikacie Izraelskiej Organizacji Turystycznej (IGTO) rozporządzenie takie wydało Ministerstwo Zdrowia, a powodem było „rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa i wzrostu liczby zachorowań na świecie”.

CZYTAJ TEŻ: Izrael wstrzymuje wycieczki do Auschwitz. Boi się wirusa

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni turyści odwiedzili jedno z powyższych państw lub są jego obywatelami i obecnie przebywają w Izraelu lub przyjechali do kraju do piątku 6 marca o godz. 8 rano (data wprowadzenia zarządzenia), mogą kontynuować wizytę zgodnie z planem.

Cudzoziemcy, którzy przybyli z innego kraju i mieli tylko lot przesiadkowy w jednym z tych miejsc docelowych, objętych zakazem wjazdu, będą mogli wjechać do Izraela – czytamy w komunikacie.

„Warto podkreślić, że mimo wybuchu koronawirusa, jak na razie nie odnotowano znaczącego zmniejszenia liczby turystów przybywających do Izraela, lecz kolejny wzrost”. Według danych Głównego Biura Statystycznego w lutym 2020 r. zarejestrowano przyjazd ok. 344 tysięcy turystów, o 0,5 procent więcej niż w lutym zeszłego roku roku i aż 14,7 procent więcej niż w lutym 2018 r.

Komunikat IGTO podaje również, że Autonomia Palestyńska poinformowała, że podjęto decyzję o nieprzyjmowaniu grup turystycznych we wszystkich hotelach w Palestynie do 20 marca. Ta decyzja dotyczy turystów ze wszystkich krajów. Kościół Narodzenia Pańskiego i inne kościoły oraz hotele zostały zamknięte. Wjazd do Jerycha i Betlejem obcokrajowcom jest zakazany. Dlatego administracja Rachel Crossing po stronie Izraela zwróciła się do turystów z prośbą, aby nie próbowali przekraczać granic Autonomii Palestyńskiej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Australia – święta góra Aborygenów zamknięta dla turystów

Nikt więcej nie stanie na górze Uluru, która uznawana jest przez Aborygenów za świętą. ...

LOT inauguruje połączenie do Bejrutu

Dziś o godzinie 22.30 z Lotniska Chopina w Warszawie wystartuje pierwszy samolot Polskich Linii ...

Rowery popłyną specjalnym promem

Prom rowerowy połączy Danię i Szwecję. To pierwsze takie międzynarodowe połączenie w Skandynawii Latem ...

Prezes Rainbow: Urośniemy w tym roku o 10 procent

Wyniki Rainbowa za sezon letni będą zaskakująco dobre, a upadek Nackermanna to szansa dla ...

Wakacje.pl: Klienci upadłego Millennium Travel pojadą na wakacje

Turyści, którzy kupili wyjazdy z Millennium Travel w sieci Wakacje.pl nie muszą martwić się ...

Interferie chcą zarobić na turystyce medycznej

Więcej turystów z zagranicy szukających niedrogich usług medycznych i uzdrowiskowych i rosnąca grupa krajowych ...