Szwedzi będą mogli podróżować, ale nie do Polski

Fot. Pixabay

Szwedzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega na razie przed podróżami do wszystkich państw świata. Po 30 czerwca Szwedzi będą mogli jednak wyjeżdżać. Na początek do 10 krajów europejskich, ale nie do Polski.

Rząd Szwecji zdecydował o utrzymaniu zakazu wjazdu do kraju spoza Unii Europejskiej. Wyjątek stanowią podróże konieczne – podaje rządowe centrum informacji kryzowych Krisinformation.se. Regulacja obowiązuje do 30 czerwca tego roku.

Natomiast obywatele Szwecji na razie nie mogą wyjeżdżać za granicę – nadal obowiązują ostrzeżenia Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Po 30 czerwca resort ma je częściowo znieść i otworzyć podróże do Belgii, Francji, Grecji, Islandii, Włoch, Chorwacji, Luksemburga, Portugalii, Szwajcarii i Hiszpanii. Dla pozostałych państw ostrzeżenia będą nadal obowiązywać. Minister spraw zagranicznych Szwecji Ann Linde, cytowana przez niemiecki portal branży turystycznej FVW, tłumaczyła, że wspomniane kraje otworzyły swoje granice dla Szwedów.

CZYTAJ TEŻ: Europa otwarta na nowo – jak się poruszać?

Dotychczas w Szwecji zmarło na covid-19 ponad 5 tysięcy, zakażonych jest 54,5 tysiąca. W środę władze poinformowały o kolejnych 102 przypadkach zarażenia. Kraj ten nie stosował tak drastycznych środków zapobiegania, jak inne państwa europejskie, co nie oznacza, że nie pojawiły się tam żadne obostrzenia.

Jak przypomina FVW, nie wolno na przykład odwiedzać osób starszych przebywających w domach seniora, a maksymalna liczba uczestników w zgromadzeniach publicznych to 50 osób. Nieprzerwanie działają natomiast restauracje, bary, kawiarnie, szkoły i przedszkola.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sun & Fun Holidays odświeża logo

Biuro podróży Sun&Fun odświeżyło nieco swoje logo. Kształt i zasada pozostają te sam, ale ...

Betlej: Ceny wycieczek ciągle niskie, ale jest nadzieja na podwyżki

Poprawa nastrojów konsumenckich, odpadnięcie polskiej drużyny z mundialu i brzydka pogoda – to trzy ...

Norwegian nie rozmawia jeszcze z IAG

Zainteresowanie grupy IAG złożeniem oferty na Norwegiana pochlebia taniemu przewoźnikowi norweskiemu, ale nie zdecydował ...

Marek Kamieński rezygnuje z funkcji w turystyce

Popularny agent turystyczny Marek Kamieński, ogłosił że rezygnuje z wszystkich funkcji w turystyce. Uzasadnił ...

Biuro podróży Pokusa zaprasza spragnionych seksu

Wakacje inspirowane życiem pełnym seksu obiecuje swoim klientom nowy brytyjski touroperator Tempetion Holidays. Turyści ...

Szwajcaria otwiera granice 15 czerwca

Szwajcaria otworzy granice z krajami Unii Europejskiej i strefą Schengen 15 czerwca – zapowiada ...