Najtaniej wypoczywa się w Bułgarii i Japonii

AFP

Słoneczny Brzeg w Bułgarii i Tokio w Japonii to miejsca, w których w te wakacje trzeba najmniej wydać za wypoczynek – wynika z analizy brytyjskiej firmy Post Office Travel Money

Post Office Travel Money, brytyjska firma świadcząca usługi finansowe, m.in. kantorskie, opublikowała wyniki corocznej analizy kosztów pobytu w wybranych miejscach wakacyjnych na świecie. Na potrzeby badania sprawdzane są ceny ośmiu typów ofert wypoczynkowych kupowanych przez turystów w czasie zagranicznych pobytów w 42 najpopularniejszych wśród Brytyjczyków krajach i miastach.

Okazuje się, że w tym roku najtaniej wakacje będzie można spędzić w Słonecznym Brzegu w Bułgarii. W grupie dalekich krajów najlepiej wypada zaś stolica Japonii. Duży spadek cen, bo sięgający ponad 20 procent, zanotowano natomiast na Karaibach. Średnia cena wspomnianych produktów i usług, w tym posiłku dla 2 osób, kremu przeciwsłonecznego i środka przeciw ukąszeniom owadów, w Słonecznym Brzegu wyniosła 37,92 funta. Niższe koszty niż rok temu zanotowano też w Dubaju (141,23 funta, spadek o 36 procent), w Nowej Zelandii (104,8 funta, 27 procent) i na Karaibach (St. Lucia 99,61 funta, 31 procent; Antigua 114,18 funta, 31 procent; Jamajka 105,53 funta, 27 procent; Dominikana 67,46 funta, 26 procent). Najtańszym kierunkiem w grupie dalekich krajów jest Tokio (43,14 funta, 26 procent). Stosunkowo niedrogo jest także w Kapsztadzie (spadek o 16 procent).

Z kolei wzrost cen zanotowano w regionie Algarve (44,25 funta) i na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol (55,2 funta, 42 procent). Taniej niż rok temu jest w chorwackim Poreczu (61,54 funta, 11 procent), a najdroższymi europejskimi kierunkami są Francja i Włochy. W Nicei koszty wzrosły o prawie 17 procent, do 106,45 funta, i są ponad dwukrotnie wyższe niż w Słonecznym Brzegu i Algarve. Włochy są nieco tańsze niż Francja, w Sorento za popularne produkty i usługi zapłaci się zaś o 14 procent mniej niż na Lazurowym Wybrzeżu.

Z kolei w Stanach Zjednoczonych najtaniej jest w Orlando (71,82 funta), w Nowym Jorku ceny są tylko o 1 procent niższe niż w tym samym czasie rok wcześniej (95,88 funta). Na Dalekim Wschodzie drożej zrobiło się w Tajlandii, głównie na Phuket (86,27 funta, wzrost o 21 procent), a taniej w Wietnamie (65,85 funta, spadek o 21 procent).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jedziesz do Sao Paulo? Uważaj na febrę

Światowa Organizacja Zdrowia włączyła cały stan Sao Paulo w Brazylii do mapy ryzyka zakażenia ...

Rekordowy rok lotniska w Babimoście

W 2019 roku liczba pasażerów lubuskiego lotniska wzrosła w porównaniu z rokiem poprzednim o ...

Turyści w Zakopanem szukają usług z wyższej półki

W zeszłym roku Zakopane odwiedził co dziesiąty turysta (11,3 procent) z 16,8 miliona turystów ...

Miesiąc po tragedii otworzono szlak na Giewont

Po tragicznej w skutkach burzy, która przeszła nad Tatrami, szlak na Giewont został zamknięty ...

Latem co piątą złotówkę wydajemy na podróże

Zbliża się lato. Jak wynika z European Summer Barometer coraz więcej pieniędzy wydajemy w ...

Branża konferencji i targów rośnie w siłę

Do 2022 roku w Polsce ma odbyć się co najmniej 145 międzynarodowych konferencji i ...