Najtaniej wypoczywa się w Bułgarii i Japonii

AFP

Słoneczny Brzeg w Bułgarii i Tokio w Japonii to miejsca, w których w te wakacje trzeba najmniej wydać za wypoczynek – wynika z analizy brytyjskiej firmy Post Office Travel Money

Post Office Travel Money, brytyjska firma świadcząca usługi finansowe, m.in. kantorskie, opublikowała wyniki corocznej analizy kosztów pobytu w wybranych miejscach wakacyjnych na świecie. Na potrzeby badania sprawdzane są ceny ośmiu typów ofert wypoczynkowych kupowanych przez turystów w czasie zagranicznych pobytów w 42 najpopularniejszych wśród Brytyjczyków krajach i miastach.

Okazuje się, że w tym roku najtaniej wakacje będzie można spędzić w Słonecznym Brzegu w Bułgarii. W grupie dalekich krajów najlepiej wypada zaś stolica Japonii. Duży spadek cen, bo sięgający ponad 20 procent, zanotowano natomiast na Karaibach. Średnia cena wspomnianych produktów i usług, w tym posiłku dla 2 osób, kremu przeciwsłonecznego i środka przeciw ukąszeniom owadów, w Słonecznym Brzegu wyniosła 37,92 funta. Niższe koszty niż rok temu zanotowano też w Dubaju (141,23 funta, spadek o 36 procent), w Nowej Zelandii (104,8 funta, 27 procent) i na Karaibach (St. Lucia 99,61 funta, 31 procent; Antigua 114,18 funta, 31 procent; Jamajka 105,53 funta, 27 procent; Dominikana 67,46 funta, 26 procent). Najtańszym kierunkiem w grupie dalekich krajów jest Tokio (43,14 funta, 26 procent). Stosunkowo niedrogo jest także w Kapsztadzie (spadek o 16 procent).

Z kolei wzrost cen zanotowano w regionie Algarve (44,25 funta) i na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol (55,2 funta, 42 procent). Taniej niż rok temu jest w chorwackim Poreczu (61,54 funta, 11 procent), a najdroższymi europejskimi kierunkami są Francja i Włochy. W Nicei koszty wzrosły o prawie 17 procent, do 106,45 funta, i są ponad dwukrotnie wyższe niż w Słonecznym Brzegu i Algarve. Włochy są nieco tańsze niż Francja, w Sorento za popularne produkty i usługi zapłaci się zaś o 14 procent mniej niż na Lazurowym Wybrzeżu.

Z kolei w Stanach Zjednoczonych najtaniej jest w Orlando (71,82 funta), w Nowym Jorku ceny są tylko o 1 procent niższe niż w tym samym czasie rok wcześniej (95,88 funta). Na Dalekim Wschodzie drożej zrobiło się w Tajlandii, głównie na Phuket (86,27 funta, wzrost o 21 procent), a taniej w Wietnamie (65,85 funta, spadek o 21 procent).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Holiday Inn Express w Jasionce w kolorach morza i wiosny

Stonowana morska kolorystyka z czerwonymi akcentami, orzeźwiające kolory wiosny i meble w kolorze wiązu ...

Jak lecieć, to do Londynu

Co dziesiąty bilet kupiony w zeszłym miesiącu był na lot do Londynu, ale urosła ...

Booking.com wie czego trzeba turystom w 2019 roku

Autentyzm odwiedzanych miejsc, otwartość na inne kultury, poszanowanie dla środowiska naturalnego i praw ludzi, ...

Niemcy chcą inspirować do podróży

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) rozpoczyna kampanię promocyjną „Niemcy po prostu inspirują” (Germany simply inspiring) ...

Wybierz punktualnego przewoźnika i oszczędź sobie kłopotów

Tego lata w Europie liczba zakłóconych lotów może przekroczyć 700 tysięcy, a problemy w ...

Miliony Amerykanów i turystów patrzyło na Słońce

Miliony Amerykanów i turystów z całego świata obejrzały wczoraj całkowite zaćmienie Słońca. To pierwsze ...