Cała Polska na niemieckiej czerwonej liście

Fot. AFP

Dzisiejszy komunikat niemieckiego Instytut Roberta Kocha uznaje całą Polskę za strefę zagrożenia epidemicznego. Od soboty wjeżdżający z Polski do Niemiec albo będą musieli odbyć kwarantannę, albo przedstawić test na koronawirusa z wynikiem negatywnym.

W opublikowanym dziś komunikacie niemiecki Instytut Roberta Kocha uznaje całą Polskę za obszar zagrożenia epidemicznego. Dotąd do strefy tej zaliczał wybrane województwa: kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie. Oznacza to, że wjeżdżający z Polski do Niemiec będą musieli odbyć 14-dniową kwarantannę lub udowodnić, że nie są zarażeni koronawirusem, przedstawiając negatywny wynik badania.

Nowe regulacje wchodzą w życie w sobotę 24 października o północy. Nie będą obowiązywać jednak przejeżdżających przez Niemcy tranzytem. Jak wyjaśnia serwis gov.pl, „we wszystkich krajach związkowych osoby podróżujące w tranzycie (przejazdem) są zwolnione z obowiązku wykonywania testu i związanej z tym kwarantanny. Podróż tranzytowa powinna się odbywać bez zbędnych postojów. W przypadku podróży samolotem, w karcie lokalizacyjnej należy wskazać, że znajdują się Państwo w tranzycie”.

CZYTAJ TEŻ: Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla podróżnych z Polski

Do obszarów wysokiego ryzyka instytut zaliczył ponadto całą Szwajcarię, Liechtenstein, Irlandię, Wielką Brytanię, ale bez należących do niej wysp Man i Normandzkich i Gibraltaru, niemal całą Austrię (z wyjątkiem Karyntii), a także regiony Włoch: Abruzję, Dolinę Aosty, Emilię-Romanię, Friuli-Wenecję Julijską, Lacjum, Lombardię, Piemont, Sardynię, Toskanię, Wenecję Euganejską i autonomiczną prowincję Bolzano w Trydencie-Górnej Adydze.

Jedynym terytoriami, jakie instytut wycofał dziś z czerwonej listy, są Wyspy Kanaryjskie i prowincja Virumaa Wschodnia w Estonii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Morawiecki: Centralne lotnisko naszą Gdynią

Stworzenie w Polsce najnowocześniejszego systemu transportu w Europie, którego elementem ma być Centralny Port ...

OSAT radzi agentom: Nie podpisujcie umów z Sun & Funem

Prosimy, wstrzymajcie się z podpisywaniem umów z biurem podróży Sun & Fun – apeluje ...

Vienna House z nowym hotelem na Mokotowie

Około 22 miliony euro będzie kosztować nowy hotel sieci Vienna House na warszawskim Mokotowie. ...

Spray na niedźwiedzie popularny, ale nieskuteczny

Popularny „Spray przeciwko niedźwiedziom” sprzedawany jest w sklepach w Trydencie na północy Włoch. Leśnicy ...

Jourova: Wspólne kryteria podróżowania – tak. Zamykanie granic – nie

W najbliższy wtorek, 13 października, 27 krajów członkowskich ma przyjąć wspólne kryteria oceny ryzyka ...

Niemieccy touroperatorzy: Lecisz na Kanary? Pomożemy ci z testem

Od 14 listopada turyści, którzy wybierają się na Wyspy Kanaryjskie, muszą okazać w hotelu ...