Jest decyzja prezydenta – do Turcji nadal z testem PCR

13 kwietnia rozpoczął się ramadan. Muzułmanie powstrzymuią się codziennie od jedzenia. Dopiero po zachodzie słońca zasiadają do posiłku. Fot. AFP

Do 31 maja turyści podróżujący do Turcji będą musieli przedstawić na granicy negatywny wynik testu PCR. Ci, którzy go nie okażą, zostaną skierowani na kwarantannę, podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem prezydent Turcji Recep Erdogan ogłosił nowe obostrzenia. Dotyczą one także turystyki. Podróżni z zagranicy będą musieli przedstawić na granicy – dotyczy to zarówno lotnisk, jak i portów morskich oraz granic lądowych – negatywny wynik testu na koronawirusa. Nie może być on wykonany dawniej niż na 72 godziny przed wyjazdem.

CZYTAJ TEŻ: Grecja otworzy się w połowie maja. Szykuje „pięć linii obrony”

Zasada ta miała obowiązywać do 15 kwietnia, teraz została przedłużona do 31 maja, czytamy w okólniku Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Osoby, które nie będą miały badania, zostaną skierowane na kwarantannę.

Do 16 maja w kraju obowiązywać będzie też godzina policyjna od 19 do 5 rano w dni powszednie, a także przez cały weekend – zacznie się w piątek o 19, a skończy w poniedziałek o 5 rano.

Dziennik „Daily Sabah” podaje, że lockdowny nie obejmują turystów zagranicznych, ale pozostali obcokrajowcy, włączając tych z zezwoleniem na pobyt, czy uciekinierów muszą dostosować się do przepisów.

Do 16 maja nie można też korzystać z restauracji i kawiarni, punkty gastronomiczne mogą natomiast sprzedawać jedzenie i napoje na wynos.

We wtorek, 13 kwietnia, w Turcji zanotowano 51,2 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem, 273 osoby zmarły. Od początku pandemii w kraju zachorowało 3,96 miliona osób, 34,45 tysiąca zmarło.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemiecki TUI: Zaczynamy ofensywę rodzinną

Hiszpania, Grecja, Chorwacja, Bułgaria i Tunezja – to kierunki, na które w przyszłym sezonie ...

Strajk w Berlinie: 580 odwołanych lotów

Personel naziemny na berlińskich lotniskach Tegel i Schoenefeld kontynuuje rozpoczętą dzień wcześniej akcję strajkową ...

Niemiecki rząd zachęca: pociągiem, rowerem, nie samolotem

Rząd Angeli Merkel uzgodnił pakiet przedsięwzięć na rzecz klimatu dokładnie w dniu, w którym ...

Wielkie Muzeum Egipskie dopiero za rok

Wielkie Muzeum Egipskie, które powstaje w Gizie, ma być otwarte w 2020 roku. Znajdzie ...

Berlińskie lotnisko Brandenburg ruszyło pełną parą. Tegel zamknięte

Wszyscy pasażerowie korzystają już z nowo otwartego portu lotniczego Berlin-Brandenburg. Lotnisko Tegel zamknęło się ...

CBA zatrzymało biznesmena, który kupił hotel

CBA zatrzymało pięć osób, w tym m.in. syndyka warszawskiego hotelu i prezesa firmy, który ...