Polscy turyści chętnie odwiedzają Niemcy

AFP

Od stycznia do czerwca zagraniczni turyści wykupili w Niemczech 39,8 miliona noclegów. To o 1,2 miliona więcej niż rok wcześniej. Przyjazdy z Polski rosną dynamicznie

Jak podaje Niemiecka Centrala Turystyki (Deutsche Zentrale für Tourismus – DZT), powołując się na wstępne dane Federalnego Urzędu Statystycznego, od stycznia do czerwca w obiektach noclegowych z co najmniej dziesięcioma łóżkami zagraniczni turyści wykupili 39,8 miliona noclegów – o 1,2 miliona więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Polscy turyści skorzystali z bazy noclegowej ponad 1,7 miliona razy, co oznacza solidny, 6,4-procentowy wzrost.

Czytaj też: „Niemcy: Polacy zostawiają najwięcej pieniędzy”.

Szczególną popularnością cieszyły się miasta – Kolonia, Düsseldorf i Schwarzwald odnotowały nawet dwucyfrową zwyżkę. Do wzrostu popularności Niemiec jako celu turystycznego miała przyczynić się kampania promocyjna DZT pod hasłem „German Summer Cities” (niemieckie letnie miasta), zainaugurowana na początku roku.

– Zgodnie z najnowszymi danymi firmy konsultingowej IPK International niemiecka turystyka przyjazdowa rośnie w tempie 3,7 procent. To więcej niż średnia światowa, która wynosi 3,5 procent – mówi prezes DZT Petra Hedorfer, cytowana w komunikacie. – Tylko z rynków europejskich Niemcy osiągają prawie 4-procentowy wzrost, wyprzedzając średnią europejską, czyli 2,5 procent – dodaje.

Prognozy na drugą połowę roku są optymistyczne – ma ona upłynąć pod znakiem „stabilnego rozwoju”. Według firmy badawczej Forward Keys liczba wczesnych rezerwacji lotów z krajów dalekich do Niemiec była na koniec lipca o 2,1 procent wyższa niż przed rokiem. – Najnowsze dane nie mogą jednak przesłaniać faktu, że musimy stawić czoła poważnym wyzwaniom, takim jak słabnący wzrost gospodarczy w strefie euro, debata klimatyczna, konflikty handlowe i brexit – konkluduje Petra Hedorfer.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kilkadziesiąt ofiar katastrofy autokaru w Tunezji

22 osoby zginęły, a 21 zostało rannych w wypadku autobusu na północy Tunezji. Jak ...

Adam Małysz promuje zimę z Neckermannem

Ponad 600 hoteli i apartamentów w ośrodkach narciarskich i 30 kierunków egzotycznych nad ciepłymi ...

Niemiecki rząd chce strategii dla turystyki

Koalicja rządowa w Niemczech już teraz zapowiada, że chce stworzyć narodową strategię dla turystyki. ...

Betlej: Ratingi touroperatorów to nie „kolorki i literki”

Żeby rzetelnie ocenić stabilność biznesową biura podróży nie wystarczy mechanicznie podsumować wyniki z jego ...

LOT poleci z Bydgoszczy do Kijowa

2 sierpnia LOT uruchomi bezpośrednie połączenie z Bydgoszczy do Kijowa. Nowe rejsy będzie wykonywać ...

Lufthansa z internetem na europejskich trasach

Pasażerowie Lufthansy i Austrian Airlines będą mogli korzystać z Wi-Fi również na trasach krótkiego ...