Wenecja walczy z jedzeniem na wynos

Filip Frydrykiewicz

Władze Wenecji zabroniły otwierania kolejnych punktów gastronomicznych z jedzeniem na wynos. Z powodu zaśmiecania najpopularniejszych części miasta

Wenecja od lat próbuje walczyć z turystyką masową. Ostatnio władze miasta zabroniły otwierania przez trzy lata nowych punktów sprzedających jedzenie na wynos, informuje dziennik „The Telegraph” na swojej stronie internetowej. Ratusz chce zmniejszyć liczbę ludzi jedzących na schodach kościołów, historycznych mostach i przy kanałach, bo takie zachowanie niszczy piękno i romantyzm tych miejsc. Co więcej, jedzenie na ulicy to także ich zaśmiecanie a resztki przyciągają stada ptaków na ulice i place. Zdarzało się nawet, że mewy wyrywały przekąski z rąk turystów. Ratusz postanowił rozwiązać ten problem.

Władze prowadzą też kampanię informacyjną #EnjoyRespectVenezia, której celem jest nakłonienie turystów do korzystania z uroków miasta w sposób nieprzeszkadzający mieszkańcom w ich codziennym życiu. – Schody przed kościołami, mosty, mury, zabytki i ławki przy kanałach to nie miejsca na piknik. W tym celu należy korzystać z miejskich ogrodów – zaleca ratusz.

Po mieście nie można też chodzić ubranym w strój kąpielowy, zabronione jest karmienie gołębi, a także przystawanie na jedzenie i picie na placu św. Marka. Średnio dziennie Wenecję odwiedza 60 tysięcy ludzi, to więcej niż miasto ma mieszkańców.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Masz biuro podróży lub restaurację? Te warsztaty są dla ciebie

Gastronomia i turystyka zrównoważona to tematy warsztatów dla polskich firm z branży spożywczej i ...

Polska Grupa Caravaningowa: Bezpieczne wakacje tylko w kamperze

Stowarzyszenie Polska Grupa Caravaningowa wystartowało z akcją „Bezpieczniejsze wakacje”, która ma zachęcić turystów do ...

Rainbow podnosi gwarancję o 12 milionów złotych

Ze 165 milionów do 177,6 miliona złotych zwiększyła się gwarancja biura podróży Rainbow. Touroperator ...

Przemysł spotkań: Jesteśmy w dramatycznej sytuacji, oczekujemy pomocy

Dopłata do wynagrodzeń i prawo do postojowego, łagodniejsze warunki zwrotu subwencji do Polskiego Funduszu ...

Itaka: Nie latamy do końca czerwca

Biuro podróży Itaka ogłosiło dzisiaj, że przedłuża zawieszenie wyjazdów do 30 czerwca. „W związku ...

Rząd: Pomoc dla poszkodowanych branż w 10 punktach

Umorzenie subwencji z PFR, przedłużenie postojowego i dodatkowe zwolnienie ze składek ZUS – to ...