Wenecja walczy z jedzeniem na wynos

Filip Frydrykiewicz

Władze Wenecji zabroniły otwierania kolejnych punktów gastronomicznych z jedzeniem na wynos. Z powodu zaśmiecania najpopularniejszych części miasta

Wenecja od lat próbuje walczyć z turystyką masową. Ostatnio władze miasta zabroniły otwierania przez trzy lata nowych punktów sprzedających jedzenie na wynos, informuje dziennik „The Telegraph” na swojej stronie internetowej. Ratusz chce zmniejszyć liczbę ludzi jedzących na schodach kościołów, historycznych mostach i przy kanałach, bo takie zachowanie niszczy piękno i romantyzm tych miejsc. Co więcej, jedzenie na ulicy to także ich zaśmiecanie a resztki przyciągają stada ptaków na ulice i place. Zdarzało się nawet, że mewy wyrywały przekąski z rąk turystów. Ratusz postanowił rozwiązać ten problem.

Władze prowadzą też kampanię informacyjną #EnjoyRespectVenezia, której celem jest nakłonienie turystów do korzystania z uroków miasta w sposób nieprzeszkadzający mieszkańcom w ich codziennym życiu. – Schody przed kościołami, mosty, mury, zabytki i ławki przy kanałach to nie miejsca na piknik. W tym celu należy korzystać z miejskich ogrodów – zaleca ratusz.

Po mieście nie można też chodzić ubranym w strój kąpielowy, zabronione jest karmienie gołębi, a także przystawanie na jedzenie i picie na placu św. Marka. Średnio dziennie Wenecję odwiedza 60 tysięcy ludzi, to więcej niż miasto ma mieszkańców.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

To będą drogie ferie. Najwięcej zapłaci Warszawa

Ceny noclegów w czasie ferii w niektórych miejscowościach już są większe od zeszłorocznych i ...

Aplikacja do zwiedzania Tatr drugi raz nagrodzona

„Kasprowy Wierch – PKL” – aplikacja Polskich Kolei Linowych zdobyła nagrodę jako najbardziej atrakcyjna ...

Orbis coraz bliżej sprzedaży części działalności Accorowi

Wczoraj Orbis podpisał niewiążące porozumienie z Accorem w sprawie sprzedaży części swojej działalności polegającej ...

Turecki touroperator kupi niemieckiego Neckermanna

Turecki Anex Tour przejął Thomasa Cooka w Rosji i podpisał wstępną umowę na kupno ...

W biurach podróży Grecja pnie się w górę

Już co czwarta wycieczka sprzedana w biurze podróży to wycieczka do Grecji. W ostatnich ...

Filmowe nominacje do Oscarów pomagają hotelarzom

Według danych serwisu pośredniczącego w wyszukiwaniu noclegów Hotels.com, głośne filmy przyciągają turystów w miejsca, ...