Na międzynarodowym kierunku turystyka i rekreacja w Szkole Głównej Turystki i Rekreacji będą prowadzone 4 specjalizacje menadżerskie, m.in. hospitality management, event management i sport management. Program każdej specjalizacji będzie ustalany indywidualnie z zagranicznymi, partnerskimi uczelniami. Opiekunami będą profesorowie pochodzący z tych uniwersytetów. Ostateczne negocjacje warunków współpracy jeszcze trwają.

– Projekt wpisuje się w naszą strategię internacjonalizowania i podnoszenia jakości kształcenia tak, by idealnie wpasowywało się w trendy na globalnym rynku usług. Możliwość współpracy z wybitymi ekspertami z zagranicy poszerzy kompetencje naszych studentów, a zastrzyk finansowy pozwoli nam wprowadzić cenne innowacje dydaktyczne – mówi dr hab. Jolanta Żyśko, rektor Szkoły Głównej Turystki i Rekreacji, cytowana w komunikacie prasowym.

Uczelnia przygotowała 40 miejsc dla studentów z Polski i zagranicy. Program jest współfinansowany z NCBiR w ramach projektu InterTour z Funduszu Europejskiego „Wiedza Edukacja Rozwój”. Szkoła Główna Turystyka Turystyki i Rekreacji otrzyma na jego wdrożenie prawie 1,4 miliona złotych.