Turyści molestują Myszkę Miki i Kaczora Donalda

Pracownicy parku rozrywki Walt Disney World mają dość. Myszka Miki, Minnie i Kaczor Donald coraz częściej zgłaszają policji, że są molestowani przez turystów. Zdarzają się też pobicia.

Publikacja: 29.12.2019 16:33

Turyści molestują Myszkę Miki i Kaczora Donalda

Foto: Fot. Bloomberg

Niektórzy turyści podczas robienia sobie zdjęć z pracownikami Disney World, przebranymi za postacie z filmów, pozwalają sobie na nieobyczajne zachowania, zdarza im się obmacywać pracowników parku.
W listopadzie tego roku na w parku zatrzymano 51-letniego mężczyznę, który podczas wspólnego zdjęcia złapał za piersi pracownicę w kostiumie jednej z disnejowskich księżniczek – pisze „The Guardian”. Okazało się, że mężczyzna jest zarejestrowanym przestępcą seksualnym, który został skazany za czyny lubieżne na ofierze mającej mniej niż 12 lat. Dostał zakaz wstępu do wszystkich parków tematycznych koncernu Walta Disneya.
Na początku grudnia pracująca w parku Magic Kingdom 36-latka została kilkukrotnie uderzona w szyję i głowę przez jedną z turystek. Wylądowała w szpitalu, a lokalna policja wszczęła dochodzenie. Okazało się, że krewka babcia bijąc ją po głowie chciała pokazać 2-letniemu wnukowi, że nie musi się bać człowieka w kostiumie Myszki Miki. Turystka twierdzi, że nie miała zamiaru skrzywdzić 36-latki, a jedynie uspokoić wnuka.
Do obmacywania dochodzi nawet podczas wspólnych zdjęć rodzinnych. 61-letni turysta z Minnesoty dotykał biustu postaci Myszki Minnie, kiedy robił sobie z nią zdjęcie z żoną. Pracownica parku złożyła skargę i okazało się, że to nie pierwszy incydent z udziałem tego mężczyzny. Turysta dostał zakaz wstępu do wszystkich parków tematycznych Disneya.
W jednej z restauracji na terenie parku 18-letni pracownik w kostiumie Kaczora Donalda został zaatakowany przez kobietę, która koniecznie chciała go pocałować. Nie poprzestała jednak na buziaku, ale zaczęła go także obmacywać. Mężczyzna uciekł, ale krewka kobieta nie dawała za wygraną i zaczęła go gonić. Interweniowała ochrona. Rodzina, z którą w parku była kobieta przepraszała i twierdziła, że starsza pani ma demencję i nie wie co robi. Pracownik wycofał zgłoszenie, a policja nie podjęła czynności.
W sumie w 2019 roku zanotowano kilkanaście wypadków atakowania pracowników parków przez rozochoconych turystów. Nie tylko chodzi o niechciane awanse, ale także popychanie, kopanie i bicie.
– Każdy powinien się czuć bezpiecznie w pracy. Dlatego zachęcamy naszych pracowników by meldowali o wszystkich takich incydentach – zapewnia rzeczniczka Disneya Andrea Finger. Park ma własną ochronę i stały kontakt z lokalna policją, która szybko pojawia się, gdy jest taka potrzeba. Rzeczniczka koncernu zapewnia, że żadne zgłoszenie incydentu z udziałem pracowników i turystów nie jest ignorowane.
Pozostało 100% artykułu
Zanim Wyjedziesz
Winnice mają klaster. „Nie musimy jeździć do Toskanii. Bądźmy enoturystami w Polsce”
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Zanim Wyjedziesz
Turyści wrócą do katedry Notre Dame. Jest termin ponownego otwarcia po pożarze
Zanim Wyjedziesz
Nitras: Bon turystyczny? Nie ma powodu, by do niego wracać, turystyka się odbiła
Zanim Wyjedziesz
Sześć krajów i tylko jedna wiza? Czy powstanie azjatycka strefa Schengen?
Zanim Wyjedziesz
„Gladiatorzy” w Rzymie, żebracy w Berlinie - uwaga, to mogą być oszuści