Włochy – do hotelu tylko z certyfikatem lub testem

Z usług korzystać mogą ci, którzy są zaszczepieni lub przeszli covid, a żeby zakwaterować się w hotelu, można też ewentualnie przedstawić negatywny wynik testu – to zasady jakie będą obowiązywać od 6 grudnia w wielu dziedzinach życia we Włoszech.

Publikacja: 30.11.2021 09:11

Włochy – do hotelu tylko z certyfikatem lub testem

Foto: AFP, Gianluca Chininea

Liczba nowych zakażeń we Włoszech rośnie, rząd zapowiedział więc, że od 6 grudnia obowiązywać będą ostrzejsze zasady antycovidowe. I tak, by móc zamieszkać w hotelu, trzeba będzie przedstawić zaświadczenie o szczepieniu na covid, przebyciu tej choroby lub negatywny wynik testu na koronawirusa - pisze „Die Zeit” w elektronicznym wydaniu.

Czytaj więcej

Od dzisiaj ograniczenia w lotach z Afryki. Zakaz nie dla czarterów

Już wcześniej, bo 15 października zasada ta została wprowadzona w miejscu pracy. Teraz dodatkowo będzie rozciągnięta na wspomniane hotele, ale też na komunikację miejską i regionalną. Dotychczas stosowne dokumenty były sprawdzane tylko przy przejazdach dalekobieżnych.

Od przyszłego poniedziałku zaostrzone będą też zasady korzystania z gastronomii i udziału w wydarzeniach – będą dostępne tylko dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców.

Zasady te mają obowiązywać w całym kraju do 15 stycznia, a później tylko w regionach, w których liczba zakażeń będzie większa.

We Włoszech dokumentem potwierdzającym status zdrowotny danej osoby jest tzw. zielona przepustka (green pass). Zgodnie z nowymi decyzjami będzie ważna nie przez 12 miesięcy, jak dotychczas, ale przez dziewięć. Uznawany jest też unijny certyfikat covid.

Obecnie, żeby wjechać do Włoch, trzeba przedstawić zaświadczenie o pełnym szczepieniu, przebyciu covidu lub negatywny wynik testu, nie starszy niż 48 godzin.

Zanim Wyjedziesz
Tajlandia chce od turystów opłaty. Ogłosiła, kiedy zacznie ją pobierać
Zanim Wyjedziesz
Bali strofuje turystów. "Muszą się wreszcie zacząć kulturalnie zachowywać"
Zanim Wyjedziesz
W stolicy Wietnamu wracają maseczki, bo wraca pandemia
Zanim Wyjedziesz
Podróż do Japonii wkrótce bez pokazywania certyfikatu szczepień na covid
Zanim Wyjedziesz
Selfie w malowniczym Portofino? Tego lata to kosztuje 1300 złotych