Jak podaje polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, co prawda zaleca się, żeby w podróżach w celach turystycznych paszport miał ważność przez minimum 6 miesięcy od daty rozpoczęcia podróży, ale w wypadku Dominikany wystarczy, że będzie on ważny przy wjeździe do tego kraju i wyjeździe z niego. Zasada ta obowiązywała wcześniej do 31 grudnia 2021 roku, ale Dominikańska Organizacja Turystyczna informuje, że została przedłużona do 31 lipca 2022 roku, z kolei ambasada Dominikany w Niemczech potwierdziła nam, że stosuje się ją do obywateli wszystkich krajów.

Czytaj więcej

Dominikana podnosi wynagrodzenia w turystyce

Polacy podróżujący do Dominikany są zwolnieni z obowiązku wizowego, należy jednak opłacić kartę turystyczną (15 dolarów), ale zazwyczaj kwota ta wliczona jest już w cenę biletu lotniczego.

Kraj jest otwarty na ruch turystyczny, nie ma obowiązku posiadania testów na koronawirusa, podróżni mogą zostać poddani wyrywkowym badaniom na lotnisku. Wszyscy muszą natomiast wypełnić formularz lokalizacyjny – od 1 lutego 2021 roku jest on dostępny tylko w formie elektronicznej.

Osoby korzystające z infrastruktury hotelowej nie muszą przedstawiać zaświadczenia o szczepieniu lub negatywnego wyniku testu PCR, jeśli jednak chcą wejść do placówek publicznych, np. do banku, restauracji, dyskotek, sklepów, ośrodków sportowych lub skorzystać z transportu publicznego muszą wylegitymować się certyfikatem pełnego szczepienia lub przedstawić ujemny wynik testu PCR z datą 7 dni. Dotyczy to wszystkich osób powyżej 12 roku życia.