Pakiety stworzyły Federalne Koleje Austriackie (ÖBB), Austriackie Stowarzyszenie Kolejek Linowych i organizacja zajmująca się promowaniem Tyrolu, Tirol Advertising.
Czytaj więcej
Popyt na podróże koleją jest duży - twierdzi firma Rail Europe i zapowiada ściślejszą współpracę z agentami turystycznymi i touroperatorami, żeby sprzedawali bilety i tworzyli oferty z wykorzystaniem tego środka transportu.
Już zeszłej zimy podróżni mogli skorzystać z pakietu obejmującego przejazd pociągiem, transfer z dworca do hotelu i karnet narciarski na trzy, cztery, pięć lub sześć dni. Oferta obowiązywała w ośrodkach narciarskich St. Anton am Arlberg, Lodowiec Stubai, Skiwelt Wilder Kaiser - Brixental i KitzSki, w regionach Kitzbühel Juwel Alpbachtal Wildschönau, Tiroler Zugspitz Arena, Seefeld – Płaskowyż Tyrolu i w Dolinie Zillertal. W tym sezonie poszerzy się o kolejne: Tyrol Zachodni- Genussberg Venet, Dolinę Pillersee/Alpy Kitzbuelskie, kolejkę górską Fieberbrunn, Silvapark Galtür i St. Johann in Tirol.
ÖBB od dawna oferuje rezerwację łączącą przejazdy pociągami dziennymi i karnety narciarskie w ramach „biletów łączonych ze sportami zimowymi”. Pakiety mają na celu zdobycie pasażerów i ograniczenie ruchu samochodowego w regionach turystycznych.
Czytaj więcej
Na pociągach sypialnych w turystyce trudno zarobić, twierdzi prezes Grupy TUI. Jeśli jednak wykorzystać je jako środek transportu oferowany w ramach pakietu turystycznego składanego dynamicznie, sytuacja wygląda inaczej.