Internet w telefonie na wakacjach za granicą już nie taki drogi - dzięki karcie eSIM

Firma Revolut oferuje Polakom cyfrowe karty eSIM, które reklamuje jako sposób na uniknięcie niespodziewanych opłat za roaming podczas wyjazdów za granicę. Karta eSIM może być używana równolegle z fizyczną kartą SIM, dzięki czemu można przełączać się między operatorami i kontrolować koszty przesyłu danych.

Publikacja: 26.03.2024 12:23

Internet w telefonie na wakacjach za granicą już nie taki drogi - dzięki karcie eSIM

Foto: Revolut

Revolut, aplikacja finansowa, z której korzysta ponad 40 milionów klientów na świecie, i europejski bank, w którym konta ma ponad 3 miliony polskich klientów, jako jeden z pierwszych banków w Polsce zaoferował pakiety przesyłu danych i cyfrowe karty eSIM - dowiadujemy się z komunikatu prasowego.

Nowa usługa pod nazwą Revolut eSIM pozwala klientom aktywować mobilny pakiet przesyłu danych za granicą i korzystać z łączności bez niespodziewanych opłat za roaming.

Dostęp do cyfrowej karty eSIM mają od 25 marca wszyscy klienci Revolut w Polsce z telefonem obsługującym funkcję eSIM. Po instalacji będą mogli doładować ją w dowolnym momencie pakietami przesyłu danych za granicą bez konieczności użycia fizycznej karty SIM.

Łączenie się za pomocą eSIM pozwala również na korzystanie z aplikacji Revolut bez korzystania z limitu transferu danych. Jeśli klient Revolut znajdzie się w kraju poza zasięgiem usługi przesyłu danych swojego operatora, będzie mógł nadal otworzyć aplikację Revolut i korzystać z wszystkich usług i funkcji, na przykład doładować kartę eSIM pakietem przesyłu danych - tłumaczy Revolut.

Czytaj więcej

Niemiecka branża turystyczna: Strajki uderzają w reputację Niemiec i nasz biznes

Po zainstalowaniu cyfrowej karty eSIM w aplikacji Revolut klienci planu Ultra dostaną dostęp do pakietu 3 GB mobilnego przesyłu danych miesięcznie do wykorzystania na całym świecie (niezależnie od kraju).

Pozostali klienci w Polsce, którzy zainstalują eSIM przed 1 maja 2024 roku, będą mogli skorzystać z powitalnych 100 MB przesyłu danych za darmo.

Koszty korzystania z mobilnego przesyłu danych za granicą zmieniają się w czasie i nie zawsze są to zmiany korzystne dla konsumenta. Większość europejskich operatorów nie wspiera już zasady „roam like at home” przy wyjazdach do Wielkiej Brytanii (z uwagi na Brexit). Z kolei korzystanie z mobilnego przesyłu danych poza Unią Europejską prawie zawsze wiąże się z osobną opłatą (nie mieści się w standardowej cenie za abonament).

Karta eSIM eliminuje problem nieoczekiwanych kosztów roamingu

- W Revolut wykorzystujemy technologię, aby ułatwiać klientom łączność pomiędzy sobą i realizację planów, takich jak wakacyjna podróż zagraniczna. Odnosi się to także do usługi eSIM, która oferuje prosty dostęp do mobilnego przesyłu danych i eliminuje problem nieoczekiwanych kosztów roamingu lub konieczność zakupu fizycznej karty SIM w kraju docelowym - mówi Elyas Sadou, właściciel produktu eSIM w Revolut, cytowany w komunikacie.

- Niezależnie, czy nasz klient podróżuje po USA, zwiedza Australię czy odpoczywa w Egipcie, może w dowolnym momencie łatwo aktywować mobilny pakiet przesyłu danych za pomocą kilku kliknięć w aplikacji i od ręki dzielić się ze znajomymi i rodziną wysokiej jakości zdjęciami i filmami ze swoich wakacji. To komfort i wygoda, ale też dodatkowy element bezpieczeństwa dla osób kochających podróże - dodaje.

Czytaj więcej

Chorwacja dofinansuje rewitalizację plaż, kempingów, atrakcji turystycznych

- Dzięki nawiązanej współpracy Revolut może korzystać z globalnego zasięgu mobilnej sieci 1GLOBAL i wiodącej na rynku platformy eSIM, by dodatkowo rozszerzyć zasięg własnej infrastruktury technologicznej. 1GLOBAL zapewnia szybką i bezpieczną łączność sieci mobilnej w ponad 160 krajach na świecie. Nasza technologia eSIM jest ściśle zintegrowana z aplikacją Revolut i może być zainstalowana w każdym telefonie wspierającym funkcjonalność eSIM w niecałą minutę - uzupełnia Hakan Koç, założyciel i prezes firmy 1GLOBAL.

Karty eSIM są zgodne z większością smartfonów 4G/5G z systemem operacyjnym Apple i Android. Produkt jest dostępny dla wszystkich klientów, którzy pobrali aplikację Revolut w wersji 10.14 (lub nowszą).

Ceny w danym kraju za 1 GB mobilnego przesyłu danych zaczynają się od 1 euro (można wybierać spośród ponad 100 krajów). Usługa obejmuje wiele różnych planów do wyboru, od 1 GB do 20 GB przesyłu danych, można także wykupić pakiety regionalne obejmujące wiele krajów lub pakiet globalny na cały świat (wszystkie wspierane kraje).

Zanim Wyjedziesz
„Gladiatorzy” w Rzymie, żebracy w Berlinie - uwaga, to mogą być oszuści
Zanim Wyjedziesz
Niemiecka Centrala Turystyki: Euro 2024 wzmocni wizerunek Niemiec
Zanim Wyjedziesz
Małopolska gościnna i smakowita
Zanim Wyjedziesz
Ranking miejsc na miesiąc miodowy. Najlepiej wypada egzotyczna wyspa
Zanim Wyjedziesz
Zwiedzanie Barcelony zdrożało. Miasto zarobi na turystach 100 milionów euro