Pietrzyk znowu osiągalny w księgarniach

Materiały prasowe

Wydawnictwo Pascal przy współpracy z biurem podróży Grecos Holiday wydało właśnie drugie, uzupełnione wydanie osobistego przewodnika pod Grecji pióra Marcina Pietrzyka „Grecja po mojemu”

Marcin Pietrzyk to grecki przewodnik mieszkający od 20 lat w Salonikach. Kieruje działem rezydentów Grecosa i układa programy wycieczek objazdowych, a czasem sam je prowadzi dla tego biura podróży. Jak mówi cytowana w komunikacie biura podróży dziennikarka Dorota Wellman, „Marcin Pietrzyk nie udaje Greka, on nim jest. I o Grecji wie wszystko”.

Książka jest barwnym, urozmaiconym anegdotami opisem ulubionych miejsc Pietrzyka w Grecji. Autor „ze swadą przybliża uroki, prezentuje zwyczaje i ostrzega przed tym, co w Grecji może zaskoczyć, choć – zdaniem autora – czasem warto się jednak dać zaskoczyć”. W nowym wydaniu zamieszczono więcej zdjęć. 

– Grecja nie przypadkiem od lat jest krajem najczęściej odwiedzanym latem przez Polaków – zauważa autor przewodnika. – Zatracić można się już w samych ciepłych i pięknych morzach, a co dopiero w tej obfitości śladów historii, uroków przyrody, niepowtarzalnej kuchni i przede wszystkim w siga-siga, spokojnym rytmie życia Greków. Ja się zakochałem i nie jestem w stanie znudzić się Akropolem, Delfami, Olimpią czy Meteorami, choć turyści często mnie o to pytają. Cieszę się każdą wizytą w tych miejscach i w książce przekazuję fascynacje, których nie ukrywam.

Turystyka.rp.pl rozmawiała niedawno z Pietrzykiem o jego pracy „Grecy cenią polskich turystów”, a także po wydaniu pierwszy raz jego „Grecji po mojemu”: „Kanapki w butach, czyli Grecja według Marcina Pietrzyka”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

DEBATA. Rynek turystyki wyjazdowej w warunkach bezwzględnej konkurencji

Ostrożne planowanie programów, dbanie o minimalne choćby marże, zapewnienie sobie współpracy z wiarygodnymi przewoźnikami ...

Andryszak: Lato z TUI nad Morzem Śródziemnym i Bałtykiem

Im bardziej podróżowanie jest ograniczane, tym mocniej się je docenia – mówił prezes TUI ...

Telewizory w hotelach pod lupą Poczty Polskiej

Właściciel hotelu musi zapłacić karę za niezarejestrowane telewizory. Nie ma znaczenia, że nic o ...

Rosja surowo ukarze za lotnicze chuligaństwo

Rosyjska Duma zwiększy dziesięciokrotnie kary dla pasażerów, którzy zachowują się nieodpowiednio na pokładach samolotów. ...

Wrzucała monety do silnika samolotu. „Na szczęście”

Na lotnisku w Szanghaju 80-letnia kobieta rzucała monetami w silnik samolotu. Wierzyła, że pieniądze ...

Trzy duże pożary w Grecji

Trzeci dzień z rzędu greccy strażacy próbują ugasić trzy duże pożary. Przeszkadza im wiatr. ...