Pietrzyk znowu osiągalny w księgarniach

Materiały prasowe

Wydawnictwo Pascal przy współpracy z biurem podróży Grecos Holiday wydało właśnie drugie, uzupełnione wydanie osobistego przewodnika pod Grecji pióra Marcina Pietrzyka „Grecja po mojemu”

Marcin Pietrzyk to grecki przewodnik mieszkający od 20 lat w Salonikach. Kieruje działem rezydentów Grecosa i układa programy wycieczek objazdowych, a czasem sam je prowadzi dla tego biura podróży. Jak mówi cytowana w komunikacie biura podróży dziennikarka Dorota Wellman, „Marcin Pietrzyk nie udaje Greka, on nim jest. I o Grecji wie wszystko”.

Książka jest barwnym, urozmaiconym anegdotami opisem ulubionych miejsc Pietrzyka w Grecji. Autor „ze swadą przybliża uroki, prezentuje zwyczaje i ostrzega przed tym, co w Grecji może zaskoczyć, choć – zdaniem autora – czasem warto się jednak dać zaskoczyć”. W nowym wydaniu zamieszczono więcej zdjęć. 

– Grecja nie przypadkiem od lat jest krajem najczęściej odwiedzanym latem przez Polaków – zauważa autor przewodnika. – Zatracić można się już w samych ciepłych i pięknych morzach, a co dopiero w tej obfitości śladów historii, uroków przyrody, niepowtarzalnej kuchni i przede wszystkim w siga-siga, spokojnym rytmie życia Greków. Ja się zakochałem i nie jestem w stanie znudzić się Akropolem, Delfami, Olimpią czy Meteorami, choć turyści często mnie o to pytają. Cieszę się każdą wizytą w tych miejscach i w książce przekazuję fascynacje, których nie ukrywam.

Turystyka.rp.pl rozmawiała niedawno z Pietrzykiem o jego pracy „Grecy cenią polskich turystów”, a także po wydaniu pierwszy raz jego „Grecji po mojemu”: „Kanapki w butach, czyli Grecja według Marcina Pietrzyka”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nadeszła odwilż w hotelach i pensjonatach

Rezerwacje na letnie miesiące ruszyły. Rośnie też popyt na wyjazdy weekendowe, integracyjne i konferencje. ...

Ryanair: Wakacje bez nowych Maxów

Ryanair może dostać pierwsze boeingi B737 Max dopiero w październiku — powiedział tygodnikowi „Wirtschaftswoche” ...

Bez szczepień na żółtą febrę nie ma wjazdu na Zanzibar?

Osoby wybierające się na tanzańską wyspę Zanzibar muszą zaszczepić się przeciwko żółtej febrze. Zaświadczenia ...

Prezes FAA przetestuje boeinga MAX. Ale do niego nie wsiądzie

W tym tygodniu Steve Dickson, prezes amerykańskiego regulatora ruchu lotniczego, Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA), ...

Kolizja samolotu z samochodem na lotnisku

Na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles doszło do kolizji samolotu pasażerskiego z samochodem serwisowym. ...

Ratingi biur podróży 2017: Jak oni to robią

Itaka, Rainbow, TUI i Grecos ciągną branżę. Wezyr się skurczył, ale za to więcej ...