Wakacje z dziennika

Materiały promocyjne

Niemiecki dziennik „Das Bild” rusza ze sprzedażą wycieczek. Na sygnowanym przez siebie portalu będzie oferował bliskie i dalekie wyjazdy konstruowane przez austriackiego touroperatora Eurotours

Dla Eurotoursu to nie pierwsza tego typu współpraca. Touroperator odpowiada już za oferty dostępne w sieci sklepów Aldi Suisse. Według portalu tai.at zeszłoroczny obrót Eurotours wyniósł 259 milionów euro. Przed dwoma laty firma próbowała swoich sił także w Polsce. W 2014 roku podjęła współpracę z siecią supermarketów Alma (czytaj: Alma sprzeda keczup i wycieczkę), ale pomysł się nie przyjął.

Niemcy są jednak skłonni kupować wakacje także w miejscach, które z podróżami się nie kojarzą, więc projekt ma szansę na sukces. Jak przypomina serwis tai.at, strona internetowa dziennika bild.de, która notuje miesięcznie od 100 do 125 milionów wizyt, należy do najczęściej odwiedzanych witryn prasowych na świecie.

Hasło reklamowe marki Bild Reisen brzmi „Tu rezerwują Niemcy”. Wśród ofert znajdują się zarówno krótkie wypady po Niemczech, na przykład w góry Harzu, jak i wycieczki do sąsiednich krajów, choćby do Holandii, i typowe wakacje nad europejskimi morzami oraz egzotyczne wyprawy. Ceny wyjazdów zaczynają się od kilkudziesięciu euro (w rubryce „poniżej 100 euro” można znaleźć wypady dwu-, trzy- lub 4-dniowe po Niemczech i do krajów sąsiednich), aż do kilku tysięcy za wycieczki egzotyczne. W każdym tygodniu Bild Reisen będzie skupiał się na jednym rodzaju wyjazdów. Ostatnio tematem przewodnim były rejsy rzeczne i morskie, a cena wycieczek dookoła świata zaczynały się od niecałych 12,5 tysiąca euro.

Na dobry początek Bild Reisen oferuje klientom rabaty sięgające 100 euro przy ofertach kupionych za co najmniej 600 euro. Za rezerwacje poniżej tej kwoty daje bon na 40 euro. Zniżki przyznaje w formie kuponów na kolejne wakacje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wszystko o kryzysie w turystyce w jednym miejscu

W Niemczech powstała strona internetowa, na której branża turystyczna może znaleźć aktualne informacje dotyczące ...

Ryanair: Upadłość Air Berlina jest sztuczna

Ryanair zaskarżył do Federalnego Urzędu Antymonopolowego i do Komisji ds. Konkurencji przejęcie przez Lufthansę ...

Christian Tour przenosi się do Katowic i zmienia dyrektora

Christian Tour, rumuńskie biuro podróży działające w Polsce od 2015 roku, zamknęło biuro w ...

Agrotravel: Po sery i na rowery

Jechać na wieś, czy do uzdrowiska? Wybrać stepy Ukrainy, czy góry Kosowa? A może ...

LOT proponuje pracę pilotom ze Small Planet

Pilotów, stewardów i stewardesy, którzy stracili pracę w wyniku kłopotów finansowych linii czarterowej Small ...

Polska Izba Turystyki zaprasza na TT Warsaw

Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w jubileuszowej 25. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw ...