Gran Canaria kusi tanimi noclegami

AFP

Tego lata najkorzystniejszym cenowo kierunkiem podróży jest dla Polaków Las Palmas de Gran Canaria. Tygodniowy koszt pobytu wynosi tam średnio 4015 złotych – podlicza serwis Kayak.pl

Kayak.pl sprawdził, gdzie tego lata można najtaniej spędzić tygodniowy urlop. W zestawieniu uwzględnione zostały koszty przelotów w obie strony, pobytu w 4-gwiazdkowym hotelu, wynajęcia samochodu klasy ekonomicznej i lokalnych pamiątek.

Gdzie jest najtaniej? Jak wynika z danych zgromadzonych przez Kayak.pl, w nadchodzącym sezonie warto udać się do Hiszpanii. Najtańszym miejscem na urlop jest słoneczne Las Palmas na wyspie Gran Canaria. Co prawda koszt biletu lotniczego w obie strony jest wyższy niż do innych europejskich kierunków, ale za to na miejscu Las Palmas oferuje najniższe ceny w 4-gwiazdkowym hotelu, a także za wypożyczenie samochodu i trzydaniowe posiłki w restauracji, nie wspominając o biletach do muzeum. Koszt tygodniowego urlopu wyniesie więc nieco powyżej 4 tysięcy złotych.

Następnym hiszpańskim miastem, które może zaoferować atrakcyjne ceny, jest położona w Katalonii Girona, która sprawdzi się jako baza wypadowa do odkrywania Costa Brava. Średni koszt tygodniowego pobytu w tym miejscu to 4210 złotych.

Z kierunków podróży poza Starym Kontynentem cenowym pewniakiem jest też, zdaniem analityków Kayaka, Bangkok, gdzie koszt tygodniowego pobytu zamknie się w 4691 złotych.

Tabela: Pięć najtańszych kierunków podróży w Europie. Źródło: Kayak.pl

Najkorzystniej w zestawieniu kosztów tygodniowego urlopu wypadają Las Palmas i Girona. Biorąc natomiast pod uwagę sam przelot, najtańsze są bilety lotnicze do Mediolanu. Porto oferuje najtańsze 4-gwiazdkowe noclegi i alkoholowe drinki, a w Madrycie najłatwiej kupić tanie pamiątki.

Tabela: Gdzie poza Europą najtaniej spędzić tydzień wakacji? Źródło: Kayak.pl

Zdaniem analityków Kayaka spośród kierunków podróży poza Europą najlepiej cenowo wypada Bangkok, gdzie tygodniowy pobyt w hotelu to wydatek rzędu średnio 1865 złotych. W stolicy Tajlandii kuszą również niskie ceny za posiłki w restauracji, które wynoszą tylko 75 złotych. Na drugim miejscu listy uplasowało się Phuket. Tygodniowe wakacje kosztują tu ok. 4936 złotych.

Stolica Malezji, Kuala Lumpur, oferuje najtańsze noclegi w 4-gwiazdkowym hotelu (1674 złote), niewiele kosztują tu również trzy posiłki w restauracji — ok. 107 złotych. Kayak radzi, by fani egzotycznych koktajli udali się do Denpasar, gdzie 3 drinki można kupić za 33 złote. Mimo ostatniego miejsca na liście Tel Awiw zdecydowanie przoduje w najniższych cenach za połączenia lotnicze — bilet w obie strony to koszt średnio 580 złotych. Za wypożyczenie na tydzień samochodu trzeba w tym mieście zapłacić 558 złotych.

– To niesamowite, że koszt tygodniowego pobytu w Bangkoku wypada taniej niż tydzień wakacji w Madrycie czy Mediolanie – mówi, cytowana w komunikacie prasowym, Vera Pershina, dyrektor regionalny Kayaka w Europie Wschodniej i krajach nordyckich.

Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania przeprowadzone w serwisie Kayak.pl. między 11 października 2016 roku a 11 kwietnia 2017 roku, dotyczące podróży w terminie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2017 roku. Ceny lokalnych produktów i atrakcji pochodzą z wyszukiwania on-line, przeprowadzonego w dniach 2 – 10 maja 2017 roku. Przeliczenie waluty bazuje na średnich kursach z kwietnia 2017 roku. Ceny w tabeli dotyczą takich kategorii jak: średnia cena na Kayak.pl za bilet lotniczy w obie strony w klasie ekonomicznej, średnia cena na Kayak.pl za tydzień pobytu (7 nocy)w dwuosobowym pokoju w 4-gwiazdkowym hotelu, średnia cena na Kayak.pl za tygodniowy (7 dni) wynajem samochodu klasy ekonomicznej, średnia cena (szacunkowa) za 3 posiłki (obiad i kolację w wybranych losowo restauracjach), średnia cena (szacunkowa) za 3 koktajle Mojito (ceny pochodzą z różnych, wybranych losowo barów), średnia cena (szacunkowa) za bilet wstępu do popularnego muzeum dla osoby dorosłej, średnia cena (szacunkowa) za pamiątkę w postaci magnesu na lodówkę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Belgia: Pasażerowie autobusów i pociągów do kontroli

Belgia rozszerza kontrole i będzie sprawdzać także dane pasażerów międzynarodowych autobusów i pociągów. Obecnie ...

Brytyjski MSZ zaleca ostrożność w Turcji

Wybory prezydenckie i parlamentarne w Turcji to powód dla brytyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych do ...

W TUI można już zarezerwować konkretny pokój

Koncern TUI, podobnie jak wcześniej Thomas Cook, umożliwia klientom odpłatne rezerwowanie konkretnego pokoju w ...

Napiwki dla załogi statku muszą być wliczone w cenę

Niemiecki sąd zdecydował, że organizatorzy rejsów muszą wliczać obowiązkowe napiwki dla załogi w całkowitą ...

Emirates szuka pracowników w Warszawie

Linia lotnicza Emirates szuka nowych członków załogi pokładowej. Kandydatów zapraszają do warszawskiego Novotelu na ...

Pożegnalny lot polskiego Small Planet

Jedna z dwóch największych w Polsce czarterowych linii lotniczych, Small Planet, wykonała dzisiaj ostatni ...