Gran Canaria kusi tanimi noclegami

AFP

Tego lata najkorzystniejszym cenowo kierunkiem podróży jest dla Polaków Las Palmas de Gran Canaria. Tygodniowy koszt pobytu wynosi tam średnio 4015 złotych – podlicza serwis Kayak.pl

Kayak.pl sprawdził, gdzie tego lata można najtaniej spędzić tygodniowy urlop. W zestawieniu uwzględnione zostały koszty przelotów w obie strony, pobytu w 4-gwiazdkowym hotelu, wynajęcia samochodu klasy ekonomicznej i lokalnych pamiątek.

Gdzie jest najtaniej? Jak wynika z danych zgromadzonych przez Kayak.pl, w nadchodzącym sezonie warto udać się do Hiszpanii. Najtańszym miejscem na urlop jest słoneczne Las Palmas na wyspie Gran Canaria. Co prawda koszt biletu lotniczego w obie strony jest wyższy niż do innych europejskich kierunków, ale za to na miejscu Las Palmas oferuje najniższe ceny w 4-gwiazdkowym hotelu, a także za wypożyczenie samochodu i trzydaniowe posiłki w restauracji, nie wspominając o biletach do muzeum. Koszt tygodniowego urlopu wyniesie więc nieco powyżej 4 tysięcy złotych.

Następnym hiszpańskim miastem, które może zaoferować atrakcyjne ceny, jest położona w Katalonii Girona, która sprawdzi się jako baza wypadowa do odkrywania Costa Brava. Średni koszt tygodniowego pobytu w tym miejscu to 4210 złotych.

Z kierunków podróży poza Starym Kontynentem cenowym pewniakiem jest też, zdaniem analityków Kayaka, Bangkok, gdzie koszt tygodniowego pobytu zamknie się w 4691 złotych.

Tabela: Pięć najtańszych kierunków podróży w Europie. Źródło: Kayak.pl

Najkorzystniej w zestawieniu kosztów tygodniowego urlopu wypadają Las Palmas i Girona. Biorąc natomiast pod uwagę sam przelot, najtańsze są bilety lotnicze do Mediolanu. Porto oferuje najtańsze 4-gwiazdkowe noclegi i alkoholowe drinki, a w Madrycie najłatwiej kupić tanie pamiątki.

Tabela: Gdzie poza Europą najtaniej spędzić tydzień wakacji? Źródło: Kayak.pl

Zdaniem analityków Kayaka spośród kierunków podróży poza Europą najlepiej cenowo wypada Bangkok, gdzie tygodniowy pobyt w hotelu to wydatek rzędu średnio 1865 złotych. W stolicy Tajlandii kuszą również niskie ceny za posiłki w restauracji, które wynoszą tylko 75 złotych. Na drugim miejscu listy uplasowało się Phuket. Tygodniowe wakacje kosztują tu ok. 4936 złotych.

Stolica Malezji, Kuala Lumpur, oferuje najtańsze noclegi w 4-gwiazdkowym hotelu (1674 złote), niewiele kosztują tu również trzy posiłki w restauracji — ok. 107 złotych. Kayak radzi, by fani egzotycznych koktajli udali się do Denpasar, gdzie 3 drinki można kupić za 33 złote. Mimo ostatniego miejsca na liście Tel Awiw zdecydowanie przoduje w najniższych cenach za połączenia lotnicze — bilet w obie strony to koszt średnio 580 złotych. Za wypożyczenie na tydzień samochodu trzeba w tym mieście zapłacić 558 złotych.

– To niesamowite, że koszt tygodniowego pobytu w Bangkoku wypada taniej niż tydzień wakacji w Madrycie czy Mediolanie – mówi, cytowana w komunikacie prasowym, Vera Pershina, dyrektor regionalny Kayaka w Europie Wschodniej i krajach nordyckich.

Analiza powstała w oparciu o wyszukiwania przeprowadzone w serwisie Kayak.pl. między 11 października 2016 roku a 11 kwietnia 2017 roku, dotyczące podróży w terminie od 1 czerwca do 31 sierpnia 2017 roku. Ceny lokalnych produktów i atrakcji pochodzą z wyszukiwania on-line, przeprowadzonego w dniach 2 – 10 maja 2017 roku. Przeliczenie waluty bazuje na średnich kursach z kwietnia 2017 roku. Ceny w tabeli dotyczą takich kategorii jak: średnia cena na Kayak.pl za bilet lotniczy w obie strony w klasie ekonomicznej, średnia cena na Kayak.pl za tydzień pobytu (7 nocy)w dwuosobowym pokoju w 4-gwiazdkowym hotelu, średnia cena na Kayak.pl za tygodniowy (7 dni) wynajem samochodu klasy ekonomicznej, średnia cena (szacunkowa) za 3 posiłki (obiad i kolację w wybranych losowo restauracjach), średnia cena (szacunkowa) za 3 koktajle Mojito (ceny pochodzą z różnych, wybranych losowo barów), średnia cena (szacunkowa) za bilet wstępu do popularnego muzeum dla osoby dorosłej, średnia cena (szacunkowa) za pamiątkę w postaci magnesu na lodówkę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rusza kampania promująca Dolny Śląsk w Belgii

W związku z wprowadzeniem bezpośredniego połączenia lotniczego między Belgią a Wrocławiem, biuro Polskiej Organizacji ...

Armia Senegalu wkroczyła do Gambii

Senegalscy żołnierze z regionalnego korpusu interwencyjnego wkroczyli do Gambii, aby zmusić prezydenta Yahyę Jammeha ...

Lotnisko Chopina z nową wyszukiwarką lotów

Od czerwca podróżni odlatujący z Lotniska Chopina mogą korzystać z nowej wyszukiwarki lotów na ...

Ruch bezwizowy dla Polski. Co warto wiedzieć?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podpisał zgodę na włączenie Polski do amerykańskiego programu bezwizowego ...

Mouzenidis sięga poza Grecję

Gruzja, Cypr i Bułgaria to trzy nowe kierunki w ofercie biura podróży Mouzenidis Travel. ...

Wizz Air zamawia dziesięć A321ceo

Wizz Air Holdings Plc zamówił dziesięć kolejnych airbusów A321ceo, zasilanych silnikami V2500. Samoloty zasilą ...