Fałszywe biuro podróży zostawiło turystów w Hiszpanii

Post Image
Post Image

Grupa 120 polskich turystów nie mogło wrócić do kraju, bo ich „biuro podróży” nie opłaciło powrotu. Okazuje się, że firma działała nielegalnie

Około 120 Polaków wypoczywało w Hiszpanii w miejscowości  Lloret de Mar dokąd przyjechali z biurem podróży Travel Models. W piątek przed południem mieli wrócić autokarami do kraju, ale odjechały one bez nich, bo jak tłumaczyli kierowcy, organizator nie zapłacił za transport.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało komunikat, w którym zapewniło, że zaopiekowało się turystami. Podało, że obecnie na miejscu została grupa około 70 polskich obywateli. „Pozostali turyści ­- posiadając odpowiednie środki pieniężne – zdecydowali się na powrót do Polski na własną rękę” – poinformowało MSZ w komunikacie.

„Turystom zapewniony zostanie nocleg ze śniadaniem. Służba konsularna pracuje nad zapewnieniem jak najszybszego i bezpiecznego powrotu polskich turystów do kraju” – napisano w komunikacie.

Organizator wycieczki nie odbiera telefonu.

Okazuje się, że biura podróży Travel Models nie ma w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników. Na stronie internetowej nielegalnego organizatora nie ma też informacji o obowiązkowej gwarancji. W zakładce „o nas” czytamy: „Firma Travel Models powstała z myślą o młodych ludziach pragnących przeżyć niezapomniane wakacje, które zapadną w Waszej pamięci na bardzo długi czas. Każdy wyjazd organizowany jest do miejsc słynących z najbardziej szalonych imprez. Organizując wycieczki dbamy o wasze portfele dając Wam bardzo konkurencyjne ceny w porównaniu do innych ofert. Nasza firma zapewnia również profesjonalną foto-relację z każdego wyjazdu, dzięki czemu do domu zabierzesz niepowtarzalne zdjęcia z wakacji.

Tworząc dla was wyjazdy szukamy hoteli na wysokim poziomie tak aby sprostać waszym oczekiwaniom.

Głównym celem naszych wyjazdów jest wasza integracja tak abyście stworzyli prawdziwą zgrana ekipę”.

Jako pracownicy Travel Models są tam przedstawieni: dwoje pilotów, „trener personalny”, „ambasador”, „prezenterka” i „fotograf”.

A z informacji zamieszczonych na Facebboku wynika, że firma organizowała wyjazdy do Hiszpanii, Grecji i Bułgarii. Kusiła ceną ostatnich miejsc za 999 złotych. Mieści się w Poznaniu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair: Z Gdańska do Szwecji, Izraela i Danii

W sezonie letnim z Gdańska będzie można polecieć Ryanairem do Vaxjo (Szwecja) i Neapolu, ...

Chińczycy chcą nadal inwestować w spółki Thomasa Cooka

Największy udziałowiec Thomasa Cooka, chińska firma turystyczna Fosun, zainteresowany jest przejęciem rosyjskiej spółki Intourist, ...

Kibice Legii odstraszają od przyjazdu do Polski

Decydujecie się na własne ryzyko – napisały władze holenderskiego klubu Ajax Amsterdam w komunikacie ...

Lotnisko Chopina szykuje się na więcej samolotów i pasażerów

Do czasu otwarcia Centralnego Portu Komunikacyjnego, warszawskie Lotnisko Chopina przeprowadzi inwestycje zwiększające jego przepustowość ...

Rainbow sprzedaje zimę 2019/2020

W biurze podróży Rainbow ruszyła przedsprzedaż wyjazdów narciarskich i sylwestrowych, która potrwa do 18 ...

Anna Midera zwraca uwagę, że w Łodzi szczególnie dynamicznie rośnie ruch czarterowy

Midera: Potrzebna jest strategia dla lotnictwa

Lotniska regionalne przeżywają dynamiczny rozwój. Przynajmniej kilku z nim zagraża jednak projekt wybudowania pod ...