Nekera, nowe biuro podróży Macieja Nykiela, gotowe do działania

Maciej Nykiel po zamknięciu Neckermanna założył Nekerę

Już jutro były prezes Neckermanna Maciej Nykiel ogłosi oficjalnie start swojego nowego biura podróży Nekera. Na pokładzie firmy są już znani menedżerowie, między innymi Artur Rezner, Artur Godlewski, Maciej Madej, Piotr Czorniej i Janusz Misiarz – dowiaduje się nieoficjalnie Turystyka.rp.pl.

Neckermann ogłosił 25 września zeszłego roku niewypłacalność. A w grudniu sąd gospodarczy zgodził się na rozpoczęcie procesu upadłości spółki i wyznaczył syndyka. Uwolniony od starych obowiązków Nykiel zaangażował się w tworzenie nowego touroperatora. Na początku stycznia zarejestrował w urzędzie marszałkowskim w Warszawie biuro podróży Nekera, do tej pory jednak nie ogłaszał oficjalnie swojego projektu.

CZYTAJ: Były prezes Neckermanna otworzył własne biuro podróży

Kilka miesięcy trwały poszukiwania inwestora, dającego rękojmię podjęcia działalności na szeroką skalę. To się udało – jutro Nykiel zamierza ogłosić na konferencji rozpoczęcie działalności. Prawdopodobnie dowiemy się wtedy, co to za inwestor i jakie ma plany nowe biuro podróży.

Według naszych informacji Nekera w tym roku zamierza oferować klientom wyjazdy pakietowane dynamicznie z wykorzystaniem tanich i tradycyjnych linii lotniczych (popularne kierunki turystyczne) i z dojazdem własnym, czyli produkty podobne do tych, z których znany był Neckermann. Dopiero w przyszłym sezonie Nekera sięgnie po czartery.

Nykiel skompletował już trzon zespołu. Sięgnął po znanych menedżerów, których pracę poznał w Neckermannie.

Artur Rezner (z lewej) był w Neckermannie prawą ręką prezesa Macieja Nykiela.

Na pokładzie Nekery są już między innymi Artur Rezner, dyrektor handlowy i prawa ręka Nykiela w Neckermannie i Maciej Madej, dyrektor ds. produktu, a wcześniej dyrektor ds. transportu lotniczego. Madej był najdłużej ze wszystkich związany z Neckermannem, bo ponad 20 lat. Przeszedł w firmie niemal wszystkie szczeble kariery.

Maciej Madej

 

 

Piotr Czorniej został w Nekerze kierownikiem odpowiedzialnym za kontakty z szeroko pojętymi mediami i partnerami touroperatora, jak linie lotnicze, lotniska, narodowe organizacje turystyczne. Tym samym zajmował się w Neckermannie, do którego przyszedł w 2014 roku. Wcześniej był bowiem dyrektorem ds. rozwoju nieistniejącego już biura podróży Citron Travel, a jeszcze wcześniej rzecznikiem Eximu Tours.

Artur Godlewski

Na pokładzie Nekery znalazł się też Artur Godlewski, bliski współpracownik Reznera, który w Neckermannie był kierownikiem sprzedaży, a wcześniej zdobywał doświadczenia w takich biurach podróży jak TUI, Net Holiday i Mouzenidis Travel. Przeważnie działał tam jako kierownik regionalny, odpowiedzialny za kontakty z agentami turystycznymi z południa Polski. Teraz wrócił na to stanowisko w Nekerze i przeprowadził się ponownie z Warszawy do Krakowa.

Piotr Kołodziej

Drugim kierownikiem regionalnym jest Piotr Kołodziej. Kołodziej w Neckermannie pracował od 2018 roku. Wcześniej zdobywał doświadczenia w działach sprzedaży w takich biurach jak TUI, Wezyr Holidays, Onholidays, Prestige Tours i ETI.

W nowym zespole jest też Janusz Misiarz, menedżer kontraktujący hotele. Misiarz zaczynał karierę w Triadzie (nie istnieje od 2012 roku), potem kilka lat spędził w Thomasie Cooku, kontraktując hotele dla spółek koncernu w Europie Wschodniej. Podlegał wtedy pod centralę niemieckiego oddziału we Frankfurcie nad Menem, ale ostatnie dwa lata, po zmianie organizacyjnej, zatrudniała go już bezpośrednio polska spółka Neckermanna.

Janusz Misiarz

Innym nabytkiem Nekery z klucza neckermannowskiego jest Beata Chrzaniuk, specjalistka od organizowania wyjazdów grup i podróży firmowych (incenitve). Nekerę zasilili również Konrad Kucharski, menedżer do spraw produktu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chińscy turyści utonęli w Malezji

Władze Malezji potwierdziły śmierć 3 chińskich turystów, którzy zginęli w czasie katastrofy promu u ...

Uczestnicy debaty hotelowej: od lewej Maciej Kurzajewski (KNF), Władysław Grochowski (Arche), Paweł Rożyński („Rzeczpospolita”), Jan Wróblewski (Zdrojowa Invest&Hotels), Ireneusz Węgowski (IGHP) i Adam Konieczny (Louvre Hotels Group)

Hotel to nie domena deweloperów

Turystyka i hotelarstwo w długim terminie mają dobre perspektywy. Ale nie wszystkie inwestycje są ...

Grecos: Otwórz się na wielkie greckie wakacje

Pokażę wam Grecję, jakiej nie znacie – w ten sposób rozpoczyna się ogólnopolska kampania ...

Portugalia zgarnęła 36 turystycznych Oscarów

Portugalia najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie, Jamajka najlepsza do plażowania, a Machu Picchu do ...

Robot najlepiej wybierze wycieczkę?

Porównywarka hoteli trivago kupiła platformę tripl. Bazując na sztucznej inteligencji będzie lepiej dobierać oferty ...

Anna Krupka nowym wiceministrem sportu i turystyki

Posłanka PiS Anna Krupka odebrała dzisiaj nominację na sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i ...