Organizator wyjazdów do Korei Północnej zmarł na zawał

Fot. AFP

Troy Collings, założyciel biura podróży Young Pioneer Tours specjalizującego się w wyjazdach do Korei Północnej, zmarł na zawał serca w wieku 33 lat – podała BBC.

Nowozelandczyk Troy Collings był współzałożycielem i dyrektorem zarządzającym biura podróży Young Pioneer Tours. Działa ono od 2008 roku, ma siedzibę w Chinach i specjalizuje się w niszowych, niedrogich wyjazdach dla młodych turystów.

O Young Pioneer Tours zrobiło się głośno w 2016 roku, kiedy jej klient, amerykański student Otto Warmbier, został aresztowany w stolicy Korei Północnej Pjongjangu za próbę kradzieży plakatu propagandowego i skazany na 15 lat ciężkich robót. Po 17 miesiącach Warmbier został odesłany do Stanów Zjednoczonych w stanie śpiączki i wkrótce zmarł.

Wedle koreańskiego resortu turystyki, kraj ten odwiedza 100 tysięcy zagranicznych turystów rocznie. Zdecydowana większość to Chińczycy – szacuje się, że liczba gości spoza Chin wynosi od 8 do 10 tysięcy. Turyści mogą zwiedzać kraj w bardzo ograniczonym zakresie i pod czujnym okiem miejscowych „przewodników”, muszą bezwzględnie przestrzegać surowych przepisów i uważać na to, co mówią i robią.

CZYTAJ TEŻ: Po implanty do Kima? Korea Północna stawia na turystykę medyczną

Jak pisze BBC, Collings chciał uczynić Koreę Północną przystępną dla młodych ludzi, którzy ze względu na koszty nie mogliby sobie pozwolić na wyjazd do tego kraju. Wycieczki kosztowały u niego o połowę taniej niż u innych organizatorów.

Young Pioneer Tours organizuje wyjazdy również do innych niezbyt popularnych miejsc. „Twoja matka wolałaby, abyś trzymał się od nich z daleka” – pisze na stronie internetowej. Zabiera swoich klientów miedzy innymi na Sokotrę (Jemen), do Erytrei, Arabii Saudyjskiej, Iranu, Iraku, Pakistanu, Bangladeszu czy Timoru Wschodniego, do krajów dawnego bloku sowieckiego czy do samozwańczych państw, takich jak Abchazja, Osetia Południowa, Górski Karabach czy Somaliland.

ZOBACZ TAKŻE: Korea Północna czeka na rosyjskich turystów

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sąd: Wycieczka bez papierosa, ale dobra

Niemożność zapalenia papierosa obniżyła jakość wycieczki – przekonywał niemiecki turysta, który przed sądem domagał ...

Prezes Ryanaira kupił sobie pałac na Majorce

Kilkanaście milionów euro kosztował pałac, który kupił sobie Michael O’Leary w Palmie na Majorce ...

Do biur podróży wrócił dwucyfrowy wzrost

15 procent – o tyle wzrosła w ostatnim tygodniu, w stosunku do tego samego ...

Za rok Niemcy znów wybiorą Turcję

Przyszły rok będzie dla Turcji dobry, przynajmniej jeśli chodzi o turystów z Niemiec – ...

Egipska turystyka skorzystała na zakazie lotów

Zakaz lotów do Szarm el-Szejk, a w wypadku Rosji także do innych kurortów nad ...

Kwarantanna narodowa przedłużona. Tylko jeden wyjątek

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostaną przedłużone o dwa tygodnie. O decyzji rządu poinformował ...