Rainbow: Odwołujemy właśnie najbliższe wyloty

Fot. Filip Frydrykiewicz

Biuro podróży Rainbow zawiadamia właśnie swoich klientów, którzy mieli lecieć na wycieczki samolotami w sobotę, niedzielę i poniedziałek, że wyjazdy się nie odbędą.

To wynik decyzji rządu, ogłoszonej dzisiaj wieczorem, o zamknięciu granic i skasowaniu wylotów za granicę z polskich lotnisk. Jak mówi rzecznik prasowy biura podróży Maciej Szczechura, turyści mieli lecieć między innymi do Kenii, Egiptu, Emiratów Arabskich. Zarówno samolotami czarterowanymi, jak i regularnych linii lotniczych. – Szczęście w nieszczęściu marzec to nie jest szczyt sezonu, tych rejsów nie ma więc dużo. Część zresztą skasowaliśmy wcześniej, bo nie było w obecnej sytuacji na nie popytu – wyjaśnia.

CZYTAJ TEŻ: Rainbow zaczyna sprzedawać zimę 2020/2021 od nowości

Jak dodaje, klienci którzy już są za granicą, nie będą musieli przerywać wypoczynku. Wrócą do kraju zgodnie z umową z touroperatorem. Jedyna niedogodność to konieczność przejścia po powrocie 14-dniowej kwarantanny. Kwarantannę będą musieli też przejść członkowie załogi samolotu.

W kolejnych dniach Rainbow będzie sukcesywnie zawiadamiał klientów o odwołaniu następnych imprez. – I tak do momentu, kiedy znowu będziemy mogli prowadzić nasza działalność – dodaje Szczechura.

Rainbow to jedyny polski touroperator obecny na giełdzie. Pod względem wielkości to trzecie biuro w kraju. W 2018 roku obsłużyło 501 tysięcy klientów i miało 1,5 miliarda złotych obrotu.

WIĘCEJ CZYTAJ: Traveldata: Rekordowy rok biur podróży

Cały komunikat Rainbowa:

„W związku z aktualną sytuacją i ogłoszonymi w dniu dzisiejszym ograniczeniami dotyczącymi ruchu granicznego informujemy że:

– będziemy, zgodnie z ogłoszonymi regulacjami, zmieniać wszystkie zaplanowane w najbliższym czasie wyloty, stosując się do obowiązujących i ogłoszonych w tym zakresie procedur,

– proces anulacji postępuje chronologicznie od najwcześniejszych do późniejszych terminów wylotu – w procesie anulacji są obecnie wszystkie wyloty planowane na dni: 14.03, 15.03, 16.03. Wszystkie loty do 24.03 włącznie zostają odwołane. Z klientami, których wylot jest w terminach 17.03-24.03, będziemy kontaktować się w następnej kolejności

W kwestiach organizacyjnych:

– zgodnie z wprowadzonymi przepisami dotyczącymi ograniczeń w pracy placówek handlowych, nasze oddziały od dnia 14.03 do czasu wycofania ww. ograniczeń pozostają zamknięte,

– kontakt z Rainbow jest możliwy na bieżąco poprzez call center oraz kanał mailowy pod adresem: callcenter@r.pl,

– w związku z obecną sytuacją uruchomiliśmy wszystkie dodatkowe moce aby wesprzeć ww. kanały kontaktu,

– z przyczyn oczywistych czas oczekiwania na rozmowę w najbliższych dniach może ulec jednak wydłużeniu – prosimy o cierpliwość, bądź kontakt za pomocą maila,

– sprawy dotyczące poszczególnych wylotów będziemy rozpatrywać w kolejności od najbliższego terminu do terminów kolejnych.

EDIT:

Informujemy, że klienci przebywający obecnie za granicą powrócą do kraju planowym lotem, zgodnie z zawartą umową. W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego, klienci powracający 15.03 i później, zostaną skierowani na 14-dniową domową kwarantannę”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

DER Touristik z większą ofertą niż planowana

Turcja, Grecja, Hiszpania i kilka dalekich krajów – DER Touristik podąża za rosnącym popytem ...

Qatar Airways uruchomi linię w Indiach

Prezes Qatar Airways Akbar al-Baker przedstawił w Berlinie plany uruchomienia nowej linii lotniczej w ...

Ekspert: Biadolenie gorsze od terroryzmu

Nie sam terroryzm, ale towarzysząca mu atmosfera niepewności i pesymizmu biznesowego, są najgorsze dla ...

Berlińczycy poznawali Green Velo w 5D

wzięło udział w tegorocznym berlińskim Umweltfestivalu, imprezie poświęconej ochronie środowiska, zdrowemu trybowi życia i ...

Piloci Ryanaira szykują strajk

Niemiecki związek zawodowy pilotów Cockpit (VC) zapowiedział strajk pilotów pracujących w Ryanairze. Nie podał ...

Sindbad i Agat w sojuszu autokarowym

Od 23 kwietnia na stronach przewoźników autokarowych Sindbad i Agat będą obowiązywać ujednolicone rozkłady ...