ESky.pl za darmo reklamuje polskie atrakcje turystyczne

Fot. materiały prasowe

ESky.pl bezpłatnie reklamuje polskie miasta i atrakcje turystyczne na swojej polskiej stronie internetowej i w zagranicznych serwisach. W akcji biorą udział Kraków, Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Muzeum Łazienki Królewskie.

ESky.pl, sprzedawca usług turystycznych działający online, rozpoczął w połowie lipca kampanię pod hasłem „ESky wspiera turystykę”, której celem jest promocja polskich miast i regionów wśród zarówno rodzimych, jak i zagranicznych turystów – czytamy w komunikacie spółki.

Reklamy atrakcji turystycznych firma zamieszcza w swoich serwisach – polskim i zagranicznych, miedzy innymi francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim słowackim i brytyjskim. Esky.pl podkreśla, że choć zwykle takie działania prowadzi na zasadach komercyjnych, to tym razem udostępnienia powierzchnię reklamową za darmo w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, aby pomóc branży turystycznej borykającej się ze skutkami pandemii.

CZYTAJ TEŻ: ESky.pl: Ubiegłoroczna sprzedaż urosła o ponad 80 procent

– Każdy podmiot branży turystycznej odczuł skutki lockdownu – mówi rzecznik prasowy eSky.pl Deniz Rymkiewicz, cytowany w komunikacie. – Wiemy, że w trudnych czasach liczy się współpraca. Dlatego jako odpowiedzialna społecznie firma o polskich korzeniach postanowiliśmy wykorzystać naszą obecność na zagranicznych rynkach, by wesprzeć turystykę w Polsce. To jest nasz wkład w jej odbudowę – dodaje.

Jak wyjaśnia, banery beneficjentów kampanii wyświetlają się rotacyjnie, aby zobaczyć różne ich wersje, można odświeżyć kilka razy stronę. Dwa banery ukazują się na stronie głównej, jeden w sekcji „Okazje”, czyli na drugiej pod względem liczby wyświetleń podstronie serwisu. Beneficjent może wystąpić w czterech serwisach i sam je wybiera. ESky szacuje, że każdą kampanię zobaczy około 400 tysięcy użytkowników. Akcja ma potrwać do końca sierpnia. Podobną eSky uruchomi w Bułgarii na zlecenie Ministerstwa Turystyki.

ZOBACZ TAKŻE: ESky wchodzi do Rosji. Zyskuje 80 nowych linii lotniczych

Esky.pl sprzedaje bilety ponad tysiąca przewoźników lotniczych, noclegi w 1,3 miliona hoteli i apartamentów oraz ubezpieczenia. Założona w 2004 roku w Polsce firma działa obecnie w ponad 50 krajach. W 2019 roku jej strony odwiedziły ponad 132 miliony użytkowników, a tylko polski serwis – ponad 12,5 miliona.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air zamyka bazę, otwiera trasy

Wizz Air w czerwcu 2018 roku zamknie bazę operacyjną na lotnisku w Lublinie, ale ...

W biurach podróży tydzień małych przecen

„Z końcem marca wygasła większość zniżek dla klientów rezerwujących z dużym wyprzedzeniem, a od ...

Rainbow zaprasza osoby 50+, które nie chcą być seniorami

Biuro podróży Rainbow wprowadza na 2020 rok oferty dla klientów powyżej pięćdziesiątego roku życia. ...

Kraków Airport: W czerwcu mało pasażerów, ale coraz więcej połączeń

W czerwcu krakowskie lotnisko obsłużyło około 14,4 tysiąca pasażerów, o 98 procent mniej niż ...

Biuro podróży wyśle na egzotyczne wakacje i na weekend w kraju

Niemieckie biuro podróży DER Touristik chce, by jego sklepy były nie tylko miejscem, w ...

Z kartą kredytową do pociągów Polregio

W pociągach Polregio będzie można płacić za bilety u konduktora kartą. Przewozy Regionalne wybrały ...