Hays Travel niedawno przejmował, dzisiaj zwalnia

Sytuację firmy Johna i Irene Haysów pogorszyła decyzja rządu. Fot. materiały Hays Travel

Największa brytyjska sieć agencyjna, która kupiła sklepy Thomasa Cooka po upadku tej firmy ogłosiła, że będzie musiała zwolnić 878 z 4500 pracowników. To wynik kryzysu w branży turystycznej i braku chętnych na wycieczki.

Firma Hays Travel przejęła 555 biur z ponad 2000 byłych pracowników Thomasa Cooka, gdy koncern zbankrutował w październiku zeszłego roku. Teraz, jak mówią właściciele firmy, John i Irene Haysowie, ograniczenie w podróżowaniu, jakie nałożył brytyjski rząd na turystów chcących wyjechać do Hiszpanii, spowodowało anulowanie setek tysięcy rezerwacji. Ta decyzja była też bezpośrednią przyczyną zwolnień. Hiszpania jest bowiem głównym kierunkiem wyjazdów wypoczynkowych Brytyjczyków.

CZYTAJ: Brytyjski MSZ rozszerza ostrzeżenie na Kanary i Baleary

„Jesteśmy zdruzgotani, że po wszystkich naszych wysiłkach i ogromnych inwestycjach, stoimy w obliczu utraty cennych pracowników, nie z ich winy – mówią w oświadczeniu właściciele. Jak dodają „dołożyli wszelkich starań”, aby chronić ludzi, w tym tych, którzy byli zatrudnieni, gdy Hays Travel przejął sklepy Thomasa Cooka, ale nie mieli wyboru.

Jak podkreśla John Hays, nie zgadza się z podejściem rządu do zagrożenia w Hiszpanii. – Na Costa del Sol, na Majorce, Teneryfie, Lanzarote, Ibizie, sporadyczne są przypadki występowania coronawirusa, jest ich tam mniej niż w Wielkiej Brytanii – mówił i wskazał przykład władz Niemiec, które ograniczyły się do nałożenia kwarantanny na podróżnych przybywających tylko z północno-wschodnich regionów Hiszpanii.

W wyniku kryzysu, zmiany zachowań klientów, ale i częściowo decyzji rządu brytyjskiego również biuro podróży TUI poinformowało w zeszłym tygodniu, że zamknie prawie jedną trzecią swoich salonów firmowych w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowe lotnisko BER, w końcu gotowe

31 października 2020 r. odbędzie się otwarcie nowego lotniska Berlin-Brandenburg imienia Willego Brandta (BER). ...

Lepszy marzec Lufthansy

Dzięki liniom Eurowigns i Brussels Airlines niemiecka grupa lotnicza osiągnęła w marcu lekką poprawę ...

Co piąty Brytyjczyk chce pojechać do Tunezji

Od czasu, gdy brytyjskie MSZ zmieniło treść ostrzeżenia dotyczącego podróży do Tunezji, na wypoczynek ...

Tatrzański Park Narodowy od jutra otwarty

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zdecydowały o udostępnieniu od 4 maja turystom wszystkich szlaków. Przypominają ...

Enter Air – przychody w górę, zysk w dół

Czarterowa linia lotnicza Enter Air podała, że w pierwszym półroczu zwiększyła przychody w porównaniu ...

Barbara Tutak na czele Warszawskiej Organizacji Turystycznej

Rada Programowa Warszawskiej Organizacji Turystycznej ogłosiła wyniki konkursu na stanowiska prezesa i wiceprezesa Prezesem ...