DER Touristik szykuje ostre cięcie kosztów

Fot. AFP

O 70 procent skurczy się w tym roku niemiecki rynek turystyki wyjazdowej, a proces odbudowy będzie następował powoli – prognozuje DER Touristik. W reakcji na te zmiany koncern musi mocno ograniczyć wydatki.

Odpowiedzią DER Touristik na kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa jest ograniczenie kosztów o 30 procent, wzmocnienie współpracy między należącymi do niego touroperatorami i własną siecią sprzedaży oraz nowa organizacja biznesu – donoszą niemieckie media branżowe. Oznacza to między innymi konieczność ograniczenia zatrudnienia – nad szczegółowym planem firma jeszcze pracuje, będzie go też konsultować z przedstawicielami pracowników.

ZOBACZ TAKŻE: DER Touristik inwestuje w hotele Aldiana

Koncern informuje, że nie zamierza korzystać z pomocy publicznej. – Covid-19 doprowadził do drastycznego spadku rezerwacji. Odrodzenie biznesu turystycznego zajmie dłuższy czas – mówi prezes DER Touristik na Europę Środkową Ingo Burmester. – Musimy stawić czoła nowej rzeczywistości. Połączymy siły i w ten sposób powrócimy na drogę wzrostu po bezprecedensowo trudnym gospodarczo roku – zapowiada i dodaje, że cięcia kosztów nie uda się uniknąć.

CZYTAJ TEŻ: DER Touristik kupuje sieć salonów sprzedaży

Już pod koniec lipca portal Touristik Aktuell informował, że koncern zlikwiduje swoje biura na niemieckich lotniskach. Do końca roku przestanie działać 13 takich punktów, a pracę straci 80 osób. Wówczas firma tłumaczyła, że choć przedstawicielstwa te działały od wielu lat, dziś ich istnienie nie ma już uzasadnienia biznesowego z powodu olbrzymiego spadku liczby pasażerów. W biurach turyści mogli dokupić usługi dodatkowe, teraz będą one dostępne w salonach sprzedaży i w internecie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kraków zazieleni się miejskimi ogrodami

18 ogrodów – niewielkich publicznych przestrzeni zielonych – zamierza urządzić w każdej dzielnicy Krakowa ...

UIA z odprawą on-line

Ukraińskie linie lotnicze UIA wprowadzają internetowy system odprawy biletowo-bagażowej Obecnie internetowy system odprawy jest ...

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju znów otwarta

Jutro wieża widokowa w Krynicy-Zdroju po przerwie otworzy się dla turystów. W związku z ...

Vouchery dla Bułgarów na wakacje w kraju

Pieniądze Bułgarów powinny być przeznaczone na wsparcie krajowej turystyki, a nie być wydawane za ...

Portale zdominowały rezerwacje noclegów

W zeszłym roku co czwarta rezerwacja hotelowa w Niemczech została zrobiona przez portal rezerwacyjny. ...

Pałac powstał na zamówienie bogatego kupca

Altus Palace zachwyci architektonicznymi detalami

Dawny Pałac Leipzigerów we Wrocławiu zamienia się w pięciogwiazdkowy hotel Altus Palace. Budynek przechodzi ...