Duży ruch na stanowiskach regionalnych przedstawicieli biur podróży

Post Image
Post Image

Początek roku zaowocował kilkoma zmianami kadrowymi w biurach podróży. Jakub Koput, Michał Paczkowski i Piotr Kołodziej – regionalni przedstawiciele, współpracujący na co dzień z agentami turystycznymi – zmienili barwy firmowe

Najświeższy transfer to przejście Jakuba Koputa z Neckermanna do biura podróży Exim Tours. Koput jest bardzo lubiany przez agentów, dostał liczne gratulacje. – Bardzo jesteśmy zadowoleni, że Kuba dołączył do naszego zespołu – mówi jego nowy szef, dyrektor Eximu Tours Sławomir Szulc. – Jest pełen pozytywnej energii, którą rozsiewa wokół siebie. Dynamiczny, wysportowany, zawsze uśmiechnięty. Łatwo nawiązuje kontakty. Reakcja z jaką spotkało się jego przyjście do Eximu – ponad 250 polubień w ciągu doby od ogłoszenia tego wydarzenia na Facebooku, potwierdza, że jest popularny i lubiany w środowisku.

Koput będzie piątym „regionalnym” w Exim Toursie. Przypadnie mu rejon Poznania (stamtąd pochodzi), Wrocławia i częściowo Łodzi. – Odciąży w ten sposób kolegów, którzy musieli dojeżdżać z innych regionów – wyjaśnia Szulc. – Nasza firma ma 2300 umów z agentami turystycznymi. A ponieważ bardzo dynamicznie się rozwija – w zeszłym roku mieliśmy o 60 procent klientów więcej i prawie 40 procent większe przychody, a przedsprzedaż na 2018 rok pokazuje, że ten trend nie mija – potrzebuje nowych profesjonalnych pracowników.

Koput zaczynał pracę w nieistniejącym już biurze podróży Triada. Później związał się z biurem GTI. Tam zetknął się zarówno z obecnym wiceszefem Neckermanna Efe Turkelem (kierował GTI), jak i ze Sławomirem Szulcem. Po upadku GTI przeszedł do Neckermanna.

Z Neckermanna do TUI przeszedł na początku stycznia również drugi członek tamtejszego działu współpracy agencyjnej – Michał Paczkowski. Jak mówi, szukał nowego wyzwania i rozwoju zawodowego. O ile w Neckermannie podlegały mu Mazowsze, Podlasie i województwo lubelskie, o tyle w TUI ma pod sobą oprócz wymienionych jeszcze Podkarpacie, Litwę i Białoruś.

Paczkowski pracował w Neckermannie ostatnie 2,5 roku. Wcześniej jego droga wiodła przez Triadę i Sky Club, próbował też sił jako agent turystyczny, prowadzący własne biuro.

Dwa wakaty w dziale współpracy agencyjnej w Neckermannie udało się szybko uzupełnić. Paczkowskiego zastąpił Piotr Kołodziej, który znany był wcześniej jako dyrektor sprzedaży w krakowskim Prestige Toursie („Piotr Kołodziej dyrektorem sprzedaży w Prestige Tours”), kiedy firma ta należała do biura First Class (zamknęło działalność w zeszłym roku). Ostatnio trzy miesiące przepracował na podobnym stanowisku w startującym dopiero na polskim rynku biurze podróży ETI.

Obowiązki Koputa w Neckermannie chwilowo przejęła kierowniczka działu Joanna Cetlin. Chwilowo, bo jak zapowiada, od marca jej obecnie trzyosobowy zespół zasili jeszcze jedna osoba. –To będzie osoba bardzo znana w środowisku, ale choć mamy już podpisaną z nią umowę, nie mogę ujawnić jej nazwiska. Kiedy do nas dołączy będziemy mieli skompletowany, silny zespół – zapewnia.

Jak dodaje, zmiany personalne nie wpłynęły na kontakty touroperatora z siecią agentów. – Współpraca z agentami przebiega bez zakłóceń, agenci mają z naszej strony należytą opiekę – podkreśla.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sprzedaż wycieczek jak gra w rugby – analiza pomaga

Biura agencyjne brytyjskiej sieci Travel Network Group będą od przyszłego roku korzystać z technologii ...

Awaryjne lądowanie w Balicach

Samolot Lufthansy z Krakowa do Frankfurtu zawrócił po starcie i lądował awaryjnie w Balicach. ...

Ecco Holiday opowiadało agentom o Izraelu

Przedstawiciele biura podróży Ecco Holiday spotkali się ze swoimi agentami. Tematem spotkań był „kluczowy ...

Samorząd turystyczny rozstrzygnie spór o roszczenie zamiast sądu

Brytyjskie zrzeszenie touroperatorów ABTA wdrożyło system polubownego rozwiązywania sporów między klientami a biurami podróży, ...

Wizz Air nie poleci do Finlandii, Gruzji i Portugalii

W związku z pandemią Wizz Air zawiesza wszystkie loty w fińskiej i gruzińskiej siatce ...

Polscy touroperatorzy w lepszej kondycji, lecz na gorszej pozycji

Bankructwo Thomasa Cooka może odbić się negatywnie na postrzeganiu wiarygodności polskich touroperatorów. Niesłusznie, bo ...