Konsorcjum tylko dla doświadczonych agentów

Bloomberg

Brytyjska firma Protected Trust Services powołuje konsorcjum dla agentów turystycznych, którzy nie oczekują wspólnych działań marketingowych, ale wsparcia finansowego i technologicznego

Protected Trust Services dostarcza rozwiązań dla biur podróży i agencji turystycznych, dzięki którym bez dużego wkładu finansowego mogą one spełnić wymogi formalne związane z prowadzeniem tego typu działalności.

Teraz chce pozyskać co najmniej 120 nowych członków dla konsorcjum stworzonego z myślą o doświadczonych agentach – donosi portal Travel Weekly. Prezes PTS Daniel Landen mówi w rozmowie z serwisem, że w Wielkiej Brytanii istnieje wiele organizacji oferujących rozwiązania zarówno dla start-upów, jak i doświadczonych agentów, którzy cenią sobie organizowane przez nie szkolenia i pomoc w prowadzeniu promocji.

Jego firma udostępnia rachunek powierniczy i gwarancję ubezpieczeniową wymaganą przez przepisy unijne bez konieczności zawierania umów z towarzystwami ubezpieczeniowymi we własnym imieniu. W ofercie znajdują się też inne usługi finansowe, jak hedging walut, ubezpieczenia czy dostęp do atrakcyjnych warunków współpracy z akceptantami płatności kredytowych.

Agenci, którzy chcą przystąpić do konsorcjum, muszą mieć co najmniej dwa lata doświadczenia. Wpisowe wynosi 999 funtów, miesięczna licencja za korzystanie z rozwiązań technologicznych i rachunku powierniczego to 99 funtów, do tego dochodzi składka członkowska w wysokości 200 funtów rocznie. PTS nie pobiera części prowizji, jaką otrzymuje agent, ale stałą kwotę 20 funtów za rezerwację.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

OSAT: Wzmacniamy pozycję agentów

Wspólne szkolenia, promocja, porady, nowe narzędzia informatyczne – OSAT staje się coraz bardziej atrakcyjny ...

Zamawiasz hotel? Spytaj, czy jest bezpieczny

Turyści powinni być informowani o tym, w jaki sposób hotel jest zabezpieczony przed atakiem ...

LOT na wspólnym bilecie z Alaską Airlines

Dzięki porozumieniu z Alaską Airlines podróżni LOT-u będą mogli się dostać do miejsc, których ...

Atak zimy paraliżuje grecki transport

W wielu regionach Grecji ogłoszono stan wyjątkowy z powodu ostrzej zimy. Mrozy spowodowały problemy ...

Wigierski Park Narodowy pełny turystów

125 tysięcy turystów odwiedziło w 2017 roku Wigierski Park Narodowy. Korzystali głównie ze spływów ...

UIA uruchamia loty do Bukaresztu, Izmiru i Sofii

Od lata 2019 roku linie lotnicze Ukraine International Airlines uruchomią regularne rejsy do Bukaresztu, ...