Kolejne biuro żąda telefonu komórkowego klienta

Materiały promocyjne

Niemiecki touroperator Alltours wymaga, aby w rezerwacji podany był numer telefonu komórkowego klienta. Bez niego nie będzie można zamówić wycieczki

Alltours wymaga podania w systemie rezerwacyjnym numeru telefonu komórkowego klienta. Jeśli agenci nie dopełnią tego obowiązku, nie będą mogli sprzedać wycieczki – podaje portal branżowy Touristik Aktuell.

Wcześniej na podobny krok zdecydował się TUI Deutschland, który tłumaczył, że nowe zasady wynikają z dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo turystów. W sytuacji awaryjnej touroperator musi mieć możliwość skontaktowania się z nimi bezpośrednio. Alltours wyjaśnia natomiast, że musiał wprowadzić ten obowiązek, ponieważ Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych IATA zaktualizowało swoją rezolucję i wymaga teraz od sprzedawców podawania danych kontaktowych pasażerów. W sytuacji gdyby doszło do zmian godzin wylotu czy anulacji rejsu, przewoźnik będzie mógł szybko poinformować o tym klienta.

W komunikacie skierowanym do agentów Alltours wyjaśnia, że zasady ustalone przez IATA są zbieżne z polityką touroperatora, któremu zależy, aby urlop ich wspólnych klientów upłynął  spokojnie. Biuro oferuje od lat bezpłatną pomoc asystenta w sytuacjach awaryjnych. Wielu agentów, którzy sprzedają wycieczki w imieniu touroperatora, obawia się, że numer telefonu komórkowego będzie wykorzystany do celów marketingowych, firma uspokaja ich i zapewnia jednak, że nie zamierza używać go w taki sposób.

Mogą Ci się również spodobać

Trybunał UE: Pilot nie może być za stary

Piloci samolotów pasażerskich mogą pracować tylko do 65 roku życia. Wyrok tej treści ogłosił ...

LOT połączy Bydgoszcz z Lwowem

Od sierpnia z bydgoskiego lotniska będzie można polecieć do Lwowa. Połączenie obsłużą Polskie Linie ...

Enter Air: Nowa umowa na 27 milionów euro

Enter Air i francuski touroperator Airconsulting zawarli umowę czarterową na sezon lato – zima ...

Ryanair ogłasza 15 nowych kierunków z Krakowa

W sezonie letnim przyszłego roku Ryanair będzie latał z Krakowa do 56 miejsc, w ...

Itaka nie wymaga już podpisu na umowie

Mniejsza liczba podpisów, potwierdzeń i wydruków – od wczoraj w Itace obowiązuje nowy, uproszczony ...

Przez upały Akropol otwarty krócej

Z powodu upałów w Grecji turyści krócej dziś mogli zwiedzać Akropol, podobnie ma być ...