Ralf Horter odchodzi, bo chce „poświęcić więcej czasu na życie prywatne”. To jeden z weteranów TUI. Zaczynał pracę jako pilot wycieczek autokarowych. Z koncernem TUI jest związany od 1990 roku. Prowadził oddział TUI Service w Szwajcarii, odpowiadał za kontraktowanie hoteli w najważniejszych dla biura podróży krajach i stał na czele różnych spółek należących do firmy, w tym pełnił funkcję prezesa 1-2-FLY oraz Berge & Meer. Dyrektorem TUI Deutschland i jego szefem sprzedaży został w styczniu 2013 roku.

Horter odchodzi z TUI 1 kwietnia. – Choć bardzo tego żałuję i chętnie pozostawiłbym go na stanowisku dyrektora sprzedaży, rozumiem jego decyzję – mówi Sebastian Ebel, prezes TUI Deutschland. – Jednocześnie cieszę się, że Ralf Horter, który jest bardzo doświadczony, pozostanie z nami jako członek rady nadzorczej TUI Deutschland.

Zadania Hortera przejmie Marek Andryszak, który od zeszłego roku pełni funkcję dyrektora produktu. Wcześniej osiem lat kierował biurem podróży TUI Poland. Od kwietnia będzie wykonywał dotychczasowe zadania, a dodatkowo pokieruje sprzedażą. – Dziękuję serdecznie Ralfowi Horterowi za jego wielkie zaangażowanie i lojalność. Nigdy nie uciekał od niepopularnych, ale niezbędnych decyzji, dzięki czemu zyskał szacunek i sympatię zarówno w TUI jak i poza firmą. Życzę Ralfowi Horterowi wszystkiego najlepszego – dodaje Ebel. – Markowi Andryszakowi i zespołowi, którym wkrótce będzie zarządzał, życzę sukcesu w wypełnianiu podwójnej roli – dodaje Ebel.