Nekera: Dzisiaj Bałtyk, jutro Grecja

Dobrej jakości hotele nad Bałtykiem – to się dzisiaj sprzedaje, pokazują dane biura podróży Nekera. Kiedy ruszą znowu przeloty czarterowe, klienci biur podróży będą chcieli lecieć do Grecji.

Publikacja: 01.06.2020 10:32

Nekera: Dzisiaj Bałtyk, jutro Grecja

Foto: Fot. Urszula lesman

Biuro podróży Nekera podsumowało majową sprzedaż noclegów z bazy portalu Triverna.pl, którą dysponuje. Od 4 do 27 maja firma zanotowała 8273 rezerwacji, które dotyczyły wyjazdów planowanych między 4 maja a 30 września tego roku.

CZYTAJ TEŻ: Nekera wystartowała

Zdecydowanie największa grupa klientów tego touroperatora wybrała noclegi nad morzem – 47 procent. Podobną popularnością cieszą się wszystkie bałtyckie kurorty od Międzyzdrojów aż po Krynicę Morską. Co czwarty (25 procent) turysta pojedzie w polskie góry: głównie w Sudety i Tatry. Jak czytamy w komunikacie firmy, umiarkowanym zainteresowaniem cieszą się Beskidy i Bieszczady. Na Mazury i na Pojezierza wybiera się prawie 14 procent klientów, a 8 procent chce wyjechać do dużych miast.

""

turystyka.rp.pl

Ponad połowa rezerwujących przewiduje, że na wyjeździe spędzi mniej niż tydzień, do 3 dni to 28 procent, a od 4 do 6 dni – 39 procent. Wypoczynek długości od 7 do 10 dni zaplanował co czwarty klient (24 procent), a co jedenasty (9 procent) nawet dłuższy. Przeciętnie będzie odpoczywał 5 dni.

Najwięcej rezerwacji dotyczyło hoteli trzygwiazdkowych (26 procent), do nieskategoryzowanych pensjonatów I apartamentów wybierze się niewiele mniej ludzi, bo 24 procent. “Szczególnym zainteresowaniem cieszą się w tym roku domki i osobno położone apartamenty” – czytamy w komunikacie. Na trzecim miejscu klienci Nekery wybierali hotele czterogwiazdkowe.

""

turystyka.rp.pl

Na jedną rezerwację w Nekerze przypadało średnio 2,3 osoby dorosłej i 0,2 dziecka. Największa grupa turystów, 57 procent, to rodziny. W grupie znajomych i w parach chce jechać podobna liczba osób – po 18 procent. Są też single – 7 procent.

Średnia rezerwacja to 1915 złotych. Dane touroperatora pokazują też, że od rezerwacji do planowanego wyjazdu mija 40 dni.

20 najchętniej rezerwowanych w Nekerze hoteli

""

Źródło grafik: Nekera

turystyka.rp.pl

Biuro, które zamierza sprzedawać również wyjazdy do innych krajów, zapytało swoich agentów „Który kraj jest Twoim pierwszym kandydatem na pocovidowec wakacje. Dokąd polecą Twoi klienci?”. Na ankietę odpowiedziało 1438 sprzedawców. Aż 48 procent wskazało na Grecję, 14 procent na Chorwację, 12 procent na Bułgarię, 9 procent na Cypr. 17 procent odpowiedzi dotyczyło różnych kierunków, w tym Malty, Izraela, Wysp Kanaryjskich.

Jeśli zaś chodzi o imprezy organizowane z wykorzystaniem własnego środka transportu najczęściej pojawiają się takie kierunki jak Chorwacja (35 procent), Włochy (17 procent), Bułgaria (16 procent), Grecja (8 procent) i Czechy (7 procent).

– Marzec i kwiecień był okresem, w którym zamarł ruch turystyczny – komentuje wyniki sprzedaży prezes Nekery Maciej Nykiel. – Zarówno klienci, jak i biura podróży koncentrowały się na zmianach już wcześniej zakupionych wczasów. Pawie od miesiąca możemy jednak znowu swobodnie wyjeżdżać i podróżować: na razie po kraju, ale niebawem także za granicę.

– Wszystko wskazuje, że wkrótce będziemy mogli również wyjeżdżać za granicę. Polskie biura podróży są już dzisiaj gotowe do przeprowadzenia zaplanowanej czarterowej operacji wakacyjnej, czekamy tylko na decyzje administracyjne – dodaje Nykiel. – Pierwsze wyjazdy poza Polskę tego lata w kierunkach południowych odbędą się samochodami do Czech i na Słowację. Dość szybko powinniśmy także pojechać na Węgry, Litwę i do Niemiec. Wszyscy liczymy, że będzie możliwe także podróżowanie dalej na południe: do ukochanych przez Polaków latem ciepłych krajów nadmorskich: Chorwacji, Grecji, Włoch i Bułgarii. Na wakacje samolotowe musimy jeszcze chwilę zaczekać. To nie jest jednak pytanie czy, tylko kiedy znowu samoloty zabiorą setki tysięcy Polaków do gorących wakacyjnych destynacji.

Biuro podróży Nekera podsumowało majową sprzedaż noclegów z bazy portalu Triverna.pl, którą dysponuje. Od 4 do 27 maja firma zanotowała 8273 rezerwacji, które dotyczyły wyjazdów planowanych między 4 maja a 30 września tego roku.

CZYTAJ TEŻ: Nekera wystartowała

Pozostało 92% artykułu
Biura Podróży
Anex dziękuje agentom turystycznym i mobilizuje ich do dalszej współpracy
Biura Podróży
Ceny wakacji w biurach podróży w lekkim odwrocie. Najmocniej zanurkował Egipt
Biura Podróży
Coral Travel Poland: W tym roku zabierzemy do Turcji pół miliona turystów
Biura Podróży
TUI sprzedaje już wyjazdy na lato 2025 roku. Pierwszy raz tak wcześnie
Biura Podróży
Koniec tańszych wakacji? W ostatnim tygodniu ważna zmiana w biurach podróży
Biura Podróży
TUI podsumował sprzedaż wakacji – 60 procent miejsc już zarezerwowanych