Biuro podróży Nekera uruchomiło dla swoich klientów dwie nowe szkoły narciarskie w Szwajcarii, o czym informuje w komunikacie.

– Polscy instruktorzy będą do końca sezonu zimowego szkolili Polaków we wszystkich kategoriach wiekowych i na wszystkich poziomach zaawansowania w dwóch nowych szkołach w znanych szwajcarskich ośrodkach sportów zimowych – Grindelwald-Wengen i Arosa – mówi prezes Nekery Maciej Nykiel.

– W sumie mamy już osiem szkół narciarskich w Alpach, w tym we Włoszech i w Austrii, które prowadzimy wspólnie z najlepszymi w Polsce instruktorami ze Snowriders. Przygotowaliśmy we wszystkich regionach alpejskich Szwajcarii ponad 100 propozycji hotelowych, w takich kurortach jak Zermatt, Saas-Fee, Davos czy St. Moritz. We wszystkich regionach są doskonałe warunki narciarskie – leżą trzy metry śniegu, a wszystkie wyciągi, hotele i stoki są codziennie otwarte – dodaje Nykiel.

CZYTAJ TEŻ: Nekera: Dzisiaj sprzedajesz, dzisiaj dostajesz prowizję

W szkołach Nekery dzieci są pod opieką polskich instruktorów mających uprawnienia SITN PZN i międzynarodowe ISIA/IVSI, uczą się w grupach, z polskimi rówieśnikami.

Szkolenie trwa sześć dni, w zależności od typu kursu od dwóch do 5,5 godziny dziennie. W ostatnim dniu odbywają się zawody narciarskie, dzieci dostają też medale i dyplomy ukończenia kursu. Ceny kursu wynoszą od 1200 do 1650 złotych.

Szwajcaria jest obecnie jedynym krajem w Europie, w którym od początku sezonu zimowego hotele i większość wyciągów narciarskich jest otwartych. Przy dojeździe własnym samochodem Polaków nie obowiązują kwarantanna i testy PCR.

ZOBACZ TAKŻE: Szwajcaria: Nasze stoki będą czynne