Brytyjski internetowy agent turystyczny Lastminute.com zachęca mieszkańców kraju do szczepienia się na covid-19, podaje portal branży turystycznej Travel Weekly. Rozpoczął kampanię, która zakłada, że osoby dorosłe, które zapiszą się na przyjęcie pierwszej lub drugiej dawki preparatu, otrzymają od niego voucher o wartości 30 funtów na wyjazdy zagraniczne. By go dostać, muszą umówić się na szczepienie przez stronę internetową brytyjskiej służby zdrowia National Health System (NHS) od 20 do 31 sierpnia. Bon dostają po zarejestrowaniu się na stronie internetowej agenta, podając numer referencyjny, który przydzieli im NHS.

Lastminute.com jest kolejną firmą, która w Wielkiej Brytanii przyłącza się do kampanii proszczepionkowej tamtejszego rządu. Ze swoimi akcjami specjalnymi ruszyli wcześniej Uber, Bolt, Deliveroo, National Express i Asda.

CZYTAJ TEŻ: Touroperator zabierze na wycieczkę tylko zaszczepionych

Od końca tego tygodnia agent ruszy z akcją informacyjną w mediach społecznościowych. – Wiemy, że to lato było trudne dla wszystkich, jesteśmy zaszczyceni, że możemy być partnerem rządowego programu szczepień ludzi młodych – mówi prezes Lastminute.com Group Andrea Bertoli. – Od wybuchu pandemii robimy wszystko, by zapewnić ludziom możliwość bezpiecznego podróżowania, a program szczepień odgrywa tu wielką rolę, szczególnie w Wielkiej Brytanii, która wiedzie prym w tym względzie – dodaje.

Firma ma nadzieję, że kampania nakłoni klientów do kupowania wyjazdów w ostatniej chwili.

ZOBACZ TAKŻE: Grecja: Pracujesz w turystyce? Obowiązkowo – szczepienie albo test

Minister zdrowia Sajid Javid chwali tę i podobne inicjatywy. – To fantastyczne, że coraz więcej firm wspiera program szczepień i robi wszystko, by chronić swoich najbliższych, siebie, swoje otoczenie i kraj – mówi. – To naprawdę wysiłek na skalę krajową, a dziś nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy, gdyby nie udział NHS, wolontariuszy, przedsiębiorców i mieszkańców Wielkiej Brytanii w budowaniu muru obronnego poprzez przyjmowanie szczepionki – podkreśla.

Minister zachęca do szczepień wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili. Dotąd zaszczepiło się już prawie 70 procent mieszkańców Wielkiej Brytanii.