Od dzisiaj można rezerwować wypoczynek na kolejną zimę w ponad 100 miejscach z Nekerą - podaje w wydanym dzisiaj komunikacie biuro podróży.

Jeśli chodzi o wyjazdy samolotem, na liście są Emiraty Arabskie, Jamajka, Dominikana, Meksyk, Cypr, Malta, Turcja i Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa, La Gomera, Fuerteventura, Lanzarote, Gran Canaria). Do tego zestawu touroperator dodał cztery nowe kierunki: Tajlandię, Mauritius, Seszele i Sri Lankę.

Kierunki samolotowe dla narciarzy to Andora i Włochy, ale i tu pojawia się nowość - góry Sierra Nevada w Hiszpanii kontynentalnej.

Trzecia kategoria oferowanych wyjazdów to same noclegi z dojazdem własnym samochodem, w tym wypadku można wybierać z obiektów położonych w Polsce, we Włoszech, Austrii, Szwajcarii, na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech, w Niemczech, Chorwacji i Czarnogórze.

Ostatnią nowością wprowadzoną przez Nekerę do systemu rezerwacyjnego na zimę 2022/2023 są wyjazdy pod hasłem "Polska samolotem" pakietowane razem z LOT-em.

Czytaj więcej

LOT proponuje: Leć na wakacje nad polskie morze samolotem. Mamy dla ciebie pakiet

- Sprzedaż wyjazdów na lato jest dobra, klienci wrócili do biur podróży po krótkim okresie niepewności spowodowanej wybuchem wojny na Ukrainie - mówi prezes Nekery Maciej Nykiel. - A przy tym w podróżowaniu do większości krajów nie potrzeba już dodatkowych dokumentów, można przekraczać ich granice bez ograniczeń, jesteśmy więc optymistami.

- Dobrej jakości ofertę Nekery na kolejny sezon zimowy wspieramy szczególnymi warunkami sprzedaży pod nazwą "Top 7 Nekery" - tłumaczy Nykiel. - Wśród nich jest prawo do anulowania bez podania przyczyny imprezy zwrotnej z dojazdem własnym w Polsce do siódmego dnia przed jej rozpoczęciem (i zamienienie wpłaconych pieniędzy na voucher na inny wyjazd), a także możliwość zmiany nawet do siódmego dnia przed wyjazdem destynacji, hotelu lub regionu, w wypadku każdego produktu, którego składnikiem nie jest przelot regularną linią lotniczą.