LOT proponuje: Leć na wakacje nad polskie morze samolotem. Mamy dla ciebie pakiet

Lot z Warszawy, przejazd z lotniska nad morze i nocleg z wyżywieniem w jednym pakiecie – to nowa inicjatywa LOT-u, lotniska w Goleniowie i biura podróży Nekera.

Publikacja: 23.03.2022 14:37

LOT proponuje: Leć na wakacje nad polskie morze samolotem. Mamy dla ciebie pakiet

Foto: Filip Frydrykiewicz

Zakup pakietu już jest możliwy bezpośrednio przez stronę touroperatora i u jego prawie dwóch tysięcy agentów turystycznych.

- Jako biuro podróży chcemy wykorzystać potencjał wakacji w Polsce - mówi dyrektor ds. produktu w Nekerze Maciej Madej, cytowany w komunikacie. - Podczas przygotowywania samolotowych pakietów wakacyjnych przyświecał nam jeden cel – uczynić wypoczynek w Polsce jeszcze bardziej komfortowym. Chcemy skupić wszystko w jednym miejscu, tak aby nasz klient miał czas na porównanie proponowanych wariantów i aby mógł wybrać ofertę, która będzie dla niego najlepsza. Jako pierwsze dostępne będą wyloty z Warszawy do Szczecina oraz niemal 100 hoteli na zachodniopomorskim wybrzeżu. Klienci otrzymają więc pełny pakiet touroperatorski – tak, jak w wypadku zagranicznych wakacji.

Czytaj więcej

Wizz Air wznawia loty z dziesięciu lotnisk w Polsce. Dużo kierunków wakacyjnych

Formuła projektu jest otwarta – pomysłodawcy zakładają, że do inicjatywy dołączą inni touroperatorzy i biura podróży, którzy w ramach swoich ofert będą udostępniać pakiety pobytowe wraz z przelotem.

- „Lotem po Polsce na wakacje” brzmi przewrotnie, bo latanie wakacyjne nie kojarzy się z podróżami po kraju – mówi prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Stanisław Wojtera. - Chcemy jednak przyzwyczaić turystów, że podobnie jak wczasy za granicą można zaplanować i kupić też wczasy w Polsce z przelotem.

Oprócz przekonania turystów do latania po kraju, akcja ma przyczynić się do zwiększenia liczby połączeń lotniczych między Warszawą a Szczecinem-Goleniowem, a co za tym idzie – zwiększenia liczby turystów, zwłaszcza poza sezonem wakacyjnym. W sezonie lato 2022 liczba rejsów LOTU ma wzrosnąć z 12 do 19 tygodniowo. Oznacza to dwa, trzy loty dziennie.

- Zachodnia część polskiego wybrzeża dysponuje bardzo dobrym zapleczem hotelowym, dlatego z dużym zainteresowaniem przyjęliśmy tę inicjatywę i liczymy, że dzięki tej ofercie Kołobrzeg, Międzyzdroje i Świnoujście będą jeszcze chętniej odwiedzane przez turystów z Polski – przekonuje dyrektor Biura Komunikacji i Rzecznik Prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT Krzysztof Moczulski, cytowany w komunikacie.

Czytaj więcej

84 kierunki z Wrocławia na lato. Cztery nowości

- To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności jego najważniejszej gałęzi gospodarki, czyli branży turystycznej – mówi cytowany w komunikacie prezes Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów Maciej Dziadosz. - Potrzeba stworzenia produktu, jakim jest pakiet usług: hotelowych, przelotu i transportu do i z hotelu na lotnisko był od wielu lat postulowany przez branżę hotelową w naszym regionie. Dzięki zaangażowaniu wszystkich stron tego projektu słowo „nie da się” przestało istnieć.

Linie Lotnicze
Sun Express: W tym roku Turcja będzie tak popularna, jak przed pandemią
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Linie Lotnicze
LOT uruchamia połączenie ze stolicą Azerbejdżanu. Loty od maja
Lotniska
Irlandzkie lotnisko rezygnuje z zasady „tylko 100 mililitrów”
Popularne Trendy
Majorka – bary nie wpuszczą pijanych i golasów. „Odstraszają lepszych gości”
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Nowe Trendy
Grecka promocja turystyczna walczy o Hiszpanię i Amerykę Łacińską