Grecja znana jest ze swoich licznych i pięknych regionów, które chętnie odkrywają turyści. - Kreta, Rodos, Kos i Korfu to bestsellery w naszej greckiej ofercie – mówi cytowana w komunikacie biura podróży FTI jego dyrektor produktu greckiego i cypryjskiego Halina Strzyżewska. Zarazem, w związku z dużym popytem, touroperator zauważył szansę zwiększenia swojego greckiego programu na Kefalonii, Zakintos i Skiatos - w tym sezonie powiększy go o około 20 procent.

Czytaj więcej

Gwałtowny wzrost zainteresowania wakacjami w Grecji. Największy w Niemczech

Kefalonia słynie z białych plaż, ostrych klifów, a tamtejsza plaża Myrtos zaliczana jest do najpiękniejszych na świecie. FTI oferuje tam sześć lotów tygodniowo.

Piękne plaże odnaleźć można też na Zakintos, a jedną z nich jest słynna Zatoka Wraku. Drugim symbolem wyspy są żółwie o łacińskiej nazwie Caretta Caretta, które od maja do września składają tam jaja. FTI w sezonie letnim będzie latał na tę wyspę 16 razy w tygodniu.

Skiatos znana jest natomiast z życia nocnego. W barach, tawernach i klubach można spędzić czas na zabawie do rana. Z Niemiec klienci FTI polecą tam osiem razy w tygodniu.