Coral Travel Poland wykupił gwarancję ubezpieczeniową na sezon 2022/2023 w towarzystwie ubezpieczeniowym ERGO Ubezpieczenia Podróży, oddział w Polsce. Wartość gwarancji to 200 milionów złotych.

Coral Travel to jeden z największych, dynamicznie rozwijających się touroperatorów na polskim rynku turystycznym, specjalizuje się w kierunkach tureckich i egipskich, ale rozszerza ostatnio też produkt na inne kierunki nad Morzem Śródziemnym i na dalekie, egzotyczne, kraje. Jego gwarancja rok temu wynosiła 32 miliony złotych, a w tym roku opiewała (jest ważna jeszcze do 16 września) początkowo na 110 milionów złotych, ale w trakcie sezonu touroperator powiększył ją do 200 milionów złotych. Każde zwiększenie zabezpieczenia wynika z powiększania działalności.

Gwarancja ubezpieczeniowa zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o imprezach turystycznych zabezpiecza pokrycie ewentualnych roszczeń w razie niewypłacalności organizatora w związku z umowami zawartymi przez Coral Travel Poland. w okresie od 17 września 2022 r. do 16 września 2023 roku.

Coral Travel Poland jest częścią międzynarodowego koncernu turystycznego OTI Holding, który działa na światowym rynku turystycznym od 30 lat.