O tym, że Itaka sprzedaje wyjazdy z Radomia do Taby na półwyspie Synaj, blisko granicy z Izraelem, i do Tivatu poinformował portal rynek-lotniczy.pl, który zauważył, że pojawiła się taka możliwość na stronie internetowej biura podróży. Znalazł tam też inne nowości – wyjazdy z Radomia do Paryża i Rzymu typu city break. Paryż i Rzym to, obok Kopenhagi, miasta, do których latać planuje z tego lotniska LOT. Będą to więc prawdopodobnie wycieczki pakietowane z wykorzystaniem rejsów narodowego przewoźnika.

Czytaj więcej

Exim Tours: My też będziemy latać z Radomia. Zapraszamy do Tunezji

Już jesienią zeszłego roku Itaka zaczęła sprzedawać wyjazdy wakacyjne z Radomia do Turcji (Antalya), Hiszpanii (Majorka), Bułgarii (Warna i Burgas) i Albanii (Tirana). Do Taby wyczarterowane przez Itakę samoloty będą latać raz w tygodniu, w środę. Pierwszy rejs zaplanowano na 14 czerwca, a ostatni na 13 września. Ceny wyjazdów zaczynają się od 3159 złotych i jest to cena promocyjna, ponieważ zwykła cena to co najmniej 4389 złotych – podaje portal rynek-lotniczy.pl. Biuro podróży lata już do Taby z Katowic, Warszawy i z Zielonej Góry.

Do Tivatu nad czarnogórskim wybrzeżem Morza Adriatyckiego z Radomia będzie można polecieć z Itaką w każdy piątek od 26 maja do 22 września. W lipcu i sierpniu ceny wyjazdów zaczynają się od 3900 złotych. Biuro oferuje wypoczynek w takich kurortach jak Budva i Petrovac.

Według najnowszych informacji nowo wybudowane lotnisko w Radomiu ma być otwarte na początku kwietnia. Oprócz Itaki loty czarterowe zaplanowały z niego już biura podróży Nekera (Burgas), TUI, Coral Travel (Antalya), Exim Tours (Dżerba w Tunezji, Lefkada w Grecji, Warna), Rego-Bis (Albania).

Jak mówił we wrześniu zeszłego roku serwisowi Turystyka.rp.pl wiceprezes Itaki Piotr Henicz, jego biuro podróży zdecydowało się włączyć do oferty Radom, jako miejsce wylotu dla czarterów na wakacje, między innymi w związku z kłopotami z uzyskaniem optymalnych tak zwanych slotów (okienek czasowych startów) na Lotnisku Chopina w Warszawie. Ruch czarterowy w Warszawie gwałtownie rośnie po pandemii, przez co robi się tam ciasno. Jego zdaniem Radom to nowoczesne i eleganckie lotnisko, na którym klienci Itaki będą mogli rozpocząć wakacje obsłużeni komfortowo.