Napierała ma wzmocnić w grupie DER Touristik, której częścią jest Exim Tours, reprezentację osób odpowiedzialnych za kontraktowanie usług hotelowych i za optymalizowanie polskiego udziału w puli pozyskanych w ten sposób pokojów. Będzie też odpowiedzialny za kontraktowanie kierunków, "które są istotne dla Eximu Tours Polska, takich jak Malta, Costa Brava i Cypr".

Rafał Napierała z turystyką związany jest całe swoje życie zawodowe. W 2006 roku rozpoczął pracę jako specjalista ds. turystyki w biurze podróży Neckermann Polska i jednocześnie studiował zarządzanie w turystyce. W 2010 roku objął stanowisko kierownika jednego z oddziałów niemieckiego touroperatora, a od 2014 do 2019 roku pełnił funkcję menedżera ds. produktu odpowiedzialnego przede wszystkim za rynek turecki, ale też m.in. za Polskę, Chorwację i wyspy greckie.

Po prawie 13 latach pracy w Neckermann Podróże przeniósł się do Polskich Linii Lotniczych LOT. U narodowego przewoźnika był odpowiedzialny za współpracę z zewnętrznymi dostawcami usług dodatkowych w biurze e-commerce, a przez ostatni rok kierował działem produktu w ukraińskim biurze podróży wchodzącym na polski rynek, Join UP!.

- W Eximie Tours jesteśmy na etapie szybkiego rozwoju, chcemy bardziej skupić się na rozmowie i współpracy z naszymi partnerami na poszczególnych kierunkach, wzmocnieniu relacji bezpośrednich z hotelami - wyjaśnia cel pozatrudnienia Napierały cytowany w komunikacie biura podróży jego prezes Marcin Małysz.