Z turystycznego rynku znika popularna marka. Coral Travel zmienia nazwę sieci hoteli

Grupa Coral Travel, która do października 2022 roku działała jako OTI Holding, zmienia teraz nazwę sieci swoich hoteli. W miejsce Otium Hotels pojawi się marka Marvida Hotels.

Publikacja: 01.01.2024 11:30

Z turystycznego rynku znika popularna marka. Coral Travel zmienia nazwę sieci hoteli

Foto: Otium Hotels

Otium Hotels to sieć obiektów wakacyjnych ze średniego segmentu. Pod tą nazwą działa 19 obiektów – w Turcji zarówno na wybrzeżu Morza Śródziemnego, jak i Egejskiego, ale także w Grecji na Krecie, w egipskim Marsa Alam i na tunezyjskiej wyspie Dżerba. Ich współwłaściciel, Grupa Coral Travel, ogłosił że od nowego roku będą nazywać się Marvida Hotels.

Czytaj więcej

Coral Travel świętował z partnerami udany sezon. Zanotował 31 procent wzrostu

Z hoteli działających w ramach sieci tylko jeden w całości należy do firmy – chodzi o Marvida Family Eco w Side, który dysponuje 426 pokojami. Teraz obiekt być gruntownie odnowiony.

Zmiany obejmują wprowadzenie nowego logo, odświeżenie „tożsamości wizualnej”, nowy podział sieci na segmenty. Nowa marka ma się podporządkować zasadom prowadzenia biznesu zgodnie z regułami poszanowania środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Jak tłumaczy firma, decyzja o zmianach zapadła ze względu na zmieniający się profil gości i ich potrzeby, a także nowe trendy na rynku hotelarskim.

Coral Travel wiodącą marką

W październiku zeszłego roku OTI Holding, do którego należy 37 firm w 22 krajach, i który zatrudnia łącznie 4300 pracowników i obsługuje rocznie 3 miliony turystów, również przeszedł rebranding. Objął on zmianę nazwy na Coral Travel Group.

Do koncernu należą biura podróży działające pod markami Coral Travel i Ferien Tourisitk (w Niemczech), a także Odeon Tours. Te ostatnie to agencje obsługujące gości w odwiedzanych miejscach. Coral Travel prowadzi też sieci hoteli Seven Seas Hotels, Otium Hotels i Xanadu Resort. W skład holdingu wchodzą też firmy Odeon Software and Technology (IT) i Odeon Security and Consultancy (ochrona).

Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów
Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biura Podróży
Prezes Wakacje.pl: Naszym drogowskazem potrzeby klientów i zdrowy rynek