Itaka – na wakacje do Albanii będzie można polecieć bezpośrednio z Warmii i Mazur

Biuro podróży Itaka rozszerza ofertę wakacyjnych kierunków z wylotem z lotniska Olsztyn-Mazury - uruchomiła sprzedaż wczasów w Albanii.

Publikacja: 28.02.2024 12:40

Itaka – na wakacje do Albanii będzie można polecieć bezpośrednio z Warmii i Mazur

Foto: Materiały prasowe

Jak informuje lotnisko, tym samym tegoroczna siatka połączeń czarterowych warmińsko-mazurskiego portu lotniczego zwiększa się do trzech kierunków, obejmując loty do tureckiej Antalyi z Itaką i do tunezyjskiej Enfidy z Rainbowem.

Loty czarterowe do Tirany będą realizowane w każdy czwartek od 20 czerwca do 29 sierpnia 2024 roku. To drugi, po tureckiej Antalyi, kierunek tego touroperatora dostępny bezpośrednio z Warmii i Mazur.

Czytaj więcej

Ryanair: Lotnisko w Modlinie straci nasze kolejne połączenia

W sezonie letnim powróci również specjalna promocja dla wszystkich klientów biur podróży wylatujących z Szyman – parking na lotnisku tylko za złotówkę – zapowiada lotnisko.

Wcześniej media branżowe informowały, że Itaka zrezygnowała ze sprzedawania lotów do egipskiego kurortu Marsa Alam na lato z lotniska w Radomiu.

- Albania to ekscytująca destynacja, która z pewnością zaciekawi wielu mieszkańców Warmii i Mazur, planujących tegoroczny urlop. Współpraca, rozwijająca się między Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury a Itaką, potwierdza potencjał naszego regionu w zakresie generowania ruchu czarterowego, co w niedalekiej przyszłości może przełożyć się na uruchomienie kolejnych wakacyjnych kierunków – mówi cytowany w komunikacie lotniska marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński.

- Cieszymy się z decyzji naszego partnera,Itaki, o rozszerzeniu oferty o kolejny kierunek z wylotem z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. Dla wielu mieszkańców północno-wschodniej Polski, ważnym czynnikiem przy wyborze wakacyjnej destynacji jest możliwość podróży z lokalnego lotniska, usytuowanego blisko ich miejsca zamieszkania. Nasz port doskonale wpisuje się w ten trend, zapewniając pasażerom komfort podróży w przyjaznej atmosferze, eliminując stres związany z wielogodzinnym dojazdem na większe lotniska czy z długimi kolejkami do odprawy – dodaje prezes lotniska Wiktor Wójcik.

Biura Podróży
Z Eximem na Tahiti i Bora Bora – nowość w ofercie touroperatora
Biura Podróży
Spór Itaki z Wakacje.pl: Kiedy integracja systemów rezerwacyjnych?
Biura Podróży
Traveldata: Tańsze hotele na wakacje? Najwięcej ma ich Rainbow
Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów