Rainbow: Mamy hotel na Krecie. Z potencjałem

Tym razem spółka należąca do grupy Rainbowa i zarządzająca już czterema hotelami, White Olive, podpisała umowę na wieloletnią dzierżawę hotelu na Krecie.

Hotel działający dotąd jako Agelia Beach Hotel położony jest w Sfakaki, niedaleko popularnego miasteczka Retimno, w połowie drogi między dwoma międzynarodowymi portami lotniczymi w Heraklionie i Chanii.

Zobacz: „Prezes Rainbowa: Jestem zadowolonym hotelarzem z przypadku”.

Umowa przewiduje okres 20 lat najmu i zakłada, że najemca zainwestuje obiekt, który składa się z 5-piętrowego budynku z 85 pokojami, trzech basenów, dwóch restauracji i dwóch barów. Hotel położony jest bezpośrednio przy plaży, dzięki czemu „praktycznie wszystkie pokoje oferują widok na morze”, jak czytamy w komunikacie Rainbowa.

White Olive zamierza wyremontować hotel, powiększyć go i zarazem podnieść jego standard. W planie ma między innymi wybudowanie restauracji a la carte i centrum spa, gruntowny remont łazienek i pokojów oraz powiększenie głównego basenu.

Po zakończeniu prac hotel będzie działał w formule all inclusive, jako pięciogwiazdkowy pod nazwą White Olive Elite Rethymno.

– Jestem bardzo zadowolony z tej inwestycji – zapewnia prezes Rainbowa Grzegorz Baszczyński. – Hotel ma ogromny potencjał komercyjny. Stoi niemal na plaży, jednej z najlepszych w okolicy. Rozciągają się z niego przepiękne widoki, a niektóre pokoje mają bezpośrednie zejście z tarasu prosto do basenu. Hotel jest też w bardzo dobrym stanie więc nie będzie wymagał dużych nakładów na renowację.

Pierwszych gości White Olive Elite Rethymno ma przyjąć już na wiosnę 2020 roku. – Na kolejne lata planujemy dalsze inwestycje związane z tym obiektem. Planujemy zakup terenu obok i rozbudowanie części hotelowej tak, by ostatecznie obiekt liczył 150 pokojów. Podobnie jak w wypadku pozostałych naszych hoteli, w nowo przejętym hotelu na Krecie będziemy obsługiwać zarówno polskich jak i zagranicznych gości – wyjaśnia Baszczyński.

Hotel na Krecie będzie piątym obiekt sieci White Olive. Należą już do niej trzy hotele na Zakintos i nowo zakupiony hotel na Rodos. Wszystkie hotele White Olive działają w formule all inclusive i maja standard cztero- lub pięciogwiazdkowy. Po otwarciu hotelu na Krecie sieć będzie dysponować w sumie prawie 700 pokojami.

Czytaj też: „Rainbow otworzył swój pierwszy grecki hotel pięciogwiazdkowy”.

Jak przypomina Rainbow w komunikacie, długoterminowa umowa najmu kolejnego hotelu wynika ze strategii rozwoju własnej sieci hoteli. Spółka ma w planie „dalszy dynamiczny rozwój tego biznesu finansowany na razie ze środków własnych, a wkrótce m.in. ze środków Polskiego Fundusze Rozwoju, podpisana bowiem w lutym umowa inwestycyjna powinna wkrótce wejść w życie”.

Mogą Ci się również spodobać

Itaka: Sprzedajemy już 30. wakacje

Klienci Itaki mogą już rezerwować wyjazdy w sezonie Lato 2019. Na początek biuro podróży ...

Rząd nie da pieniędzy na podlaskie lotnisko

Nie dysponujemy pieniędzmi budżetowymi na budowę i rozwój nowych lotnisk – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury ...

Turcja zmienia system dopłat do lotów

Już nie sztywne 6 tysięcy dolarów za rejs z co najmniej setką pasażerów, ale ...

Egipscy hotelarze tną ceny

O 15-25 procent spadły ceny noclegów w sezonie zimowym w Hurghadzie. Wszystko przez zmniejszające ...

Dubaj latem? Dlaczego nie, skoro jest taniej?

Zniżki do 50 procent na główne atrakcje, tańsze bilety lotnicze i noclegi – to ...

Portugalia chwali się najwyższą falą

Przez 15 dni Portugalia pokazywać będzie na Times Square w Nowym Jorku najwyższą falę ...