Jakub Przybyła jest absolwentem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. Wojciecha Korfantego – informuje PHH w komunikacie. W latach 2001-2004 pracował w hotelu ibis w Zabrzu, początkowo jako recepcjonista, potem jako kierownik recepcji. Przez kolejne lata był kierownikiem działu sprzedaży, a następnie kierownikiem części hotelowej Novotelu Centrum w Katowicach, a następnie dyrektorem hoteli Novotel Malta w Poznaniu, Mercure w Opolu, Szafran w Czeladzi i Golden Tulip Magnus w Bystrej. Z PHH związany jest od lipca 2019 roku, kiedy objął stanowisko zastępcy dyrektora hotelu Moxy Katowice Airport.

CZYTAJ TEŻ: Polski Holding Hotelowy ma nowego dyrektora operacyjnego

– Jestem przekonany, że w krótkim czasie Jakub Przybyła będzie mógł wykazać się zarówno swoimi umiejętnościami operacyjnymi, jak i zarządzania zasobami ludzkimi, które będą miały wpływ na zwiększenie pozycji hotelu Katowice na rynku – mówi prezes PHH Marian Cristescu, cytowany w komunikacie.

Hotel Katowice znajduje się w centrum Katowic, w sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej Spodek, Międzynarodowego Centrum Kongresowego i sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Ma 161 pokojów i cztery sale konferencyjne. PHH chce go zmodernizować, a szczegóły tego projektu ma podać pod koniec pierwszego kwartału.

ZOBACZ TAKŻE: Polski Holding Hotelowy z nagrodą od Marriotta