Nowo otwarty ibis Styles Bolesławiec stoi w centrum miasta, w pobliżu głównych atrakcji turystycznych – podaje w komunikacie Accor. Hotel ma 65 pokojów, restaurację Winestone z daniami kuchni lokalnej i międzynarodowej i „doskonałą kartą win”, pierwszą w mieście kręgielnię i „centrum korespondencyjne” dla gości biznesowych. Połączony jest z parkiem wodnym Orka z basenami, zjeżdżalniami, jacuzzi, saunami, siłownią i spa.

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

CZYTAJ TEŻ: Ibis na Roztoczu jak leśniczówka z kominkiem

Zdobniczym motywem przewodnim jest bolesławska ceramika, produkowana tu od XIX wieku, zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wydaniu. Elementy wystroju nawiązują do kolejnych etapów jej wytwarzania. Przestrzenie wspólne i pokoje zdobią między innymi malowane talerze i fotele kształtem przypominające filiżanki.

Ekonomiczna marka ibis Styles należy do grupy hotelowej Accor, jej wyróżnikiem jest unikatowy wystrój wnętrz nawiązujący do lokalnych tradycji, a ostatnio także udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Działa pod nią ponad 470 hoteli z 48 tysiącami pokojów w 48 krajach (dane z czerwca 2018 roku).

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl