Hotel znajduje się w centrum Rygi i zajmuje zabytkowy budynek z początku zeszłego stulecia, który wyróżnia się wyjątkową architekturą, kunsztownymi dekoracjami i artystycznymi płytkami w przestrzeniach wspólnych – informuje Accor w komunikacie. Otworzy się już w październiku, a po renowacji, która ma się zakończyć w 2022 roku, będzie działał po marką Tribe.

""

Fot. materiały prasowe

turystyka.rp.pl

Hotel ma 83 pokoje, restaurację, bar, saunę, sale konferencyjne i parking. Inwestorem jest luksemburski holding Financière le Rachinel Sàrl, wieloletni partner Grupy Accor, zarządzający kilkoma hotelami między innymi w Szwajcarii, Portugalii i na Węgrzech.

CZYTAJ TEŻ: Marka hotelowa Tribe wkracza do Europy

W ciągu najbliższych pięciu lat Accor chce otworzyć ponad 50 hoteli marki Tribe na całym świecie, w dalszej przyszłości ma ich powstać w sumie 150. „Tribe to alternatywna marka lifestylowa, która dzięki wyrazistemu charakterowi zrywa z wizerunkiem tradycyjnych hoteli” – czytamy w komunikacie. Jednym z wyróżników hoteli Tribe są „wielofunkcyjne miejsca, które zachęcają do interakcji, a jednocześnie sprawiają, że każdy poczuje się jak w domu”.