Hostelowa sieć a&o Hostels otworzyła swój pierwszy obiekt w Budapeszcie, o czym zawiadamia w komunikacie. Hostel mieści się w odnowionej i powiększonej o dodatkowe piętro fabryce kart do gry z 1910 roku, która stoi w dawnej żydowskiej dzielnicy Erzsébetváros, dziś słynącej z barów i pubów.

Hostel ma 108 pokojów i 412 łóżek. Wystrój nawiązuje do historii budynku – projektanci z kolektywu artystów All Caps ozdobili klatkę schodową motywami gier karcianych. Hostel ma też wewnętrzny dziedziniec, charakterystyczny element budapesztańskiej architektury, który naturalnie wydłuża hol wejściowy. Dobudowana przeszklona winda na wewnętrznym dziedzińcu łączy cztery piętra budynku.

CZYTAJ TEŻ: Warszawski hostel a&o już przyjmuje gości

Założona w 2000 roku przez Olivera Wintera sieć a&o ma dziś 39 hosteli w 23 miastach i ośmiu krajach europejskich. – Pandemia spowolniła tempo naszej ekspansji, ale w zasadzie nic nie zmieniło się w planach rozwoju a&o – mówi dyrektor ds. inwestycji Henri Wilmes, cytowany w komunikacie. – W przyszłości jednak będziemy poszukiwali obiektów do przejęcia, a w mniejszym stopniu tworzyli nowe – dodaje. Kolejny hostel otworzy się wkrótce w Kopenhadze.